Hibbard, Bemax & Peterhouse Trophy Meeting External Results
Ipswich
5 Sep 15
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.30   Sebastian Anthony  U20MWest Suffolk/Loughborough Students1:53.081:51.30-3.4 
21:57.91   George Elliott  U20MBasildon1:53.891:53.843.6 
31:59.10   Samuel Jones  U20MSt. Albans AC/St. Albans Striders/Sheffield Hallam Uni1:54.991:52.50-3.8 
42:04.85   Richard Park  SENMCambridge & Coleridge2:01.511:59.65-2.0 
52:08.58   Logan Smith SENMNorfolk    
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.74   James Tydeman  SENMBasildon1:56.351:51.28.7 
22:01.62   Aaron Cooper  U20MHerts Phoenix/Birmingham Uni1:57.721:55.00-2.7 
32:03.87   Theo Passmore  U20MIpswich2:00.512:00.0613.3 
42:04.98   Luke Scott  U23MHuntingdonshire/Nottingham Trent Uni2:00.941:59.8316.9 
800 U17M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.49   Christy Williams  U17MWest Suffolk1:55.961:53.092.4 
21:58.37   Beck Grover  U17MHerts Phoenix1:56.761:53.97-3.1 
32:02.95   Daniel Mees  U17MPeterborough/Enfield & Haringey1:57.941:49.84-5.0 
42:15.03   Harley Swan  U15MThetford/Ryston2:10.332:05.196.7 
800 U17M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.11   Daniel Streeter  U17MStevenage & North Herts1:58.41:57.45.6 
-DQ   Rio Chilvers  U17MNene Valley2:09.02:09.08.4 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:21.29   Stacey Eyers PBU23WColchester & Tendring/Kent Uni2:20.782:19.024.3 
22:25.59   Eve Morris-Gray  U17WCambridge & Coleridge2:21.012:21.0119.2 
32:32.96   Sarah Feely SBU20WStevenage & North Herts2:32.192:31.215.2 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.60   Phillipa Baxter  U20WColchester & Tendring2:21.72:20.4914.1 
22:28.06   Siobhan Skinner  SENWHuntingdonshire2:18.282:18.288.8 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:03.08   Kieran Wood  U23MCambridge & Coleridge/Cardiff Met Uni3:49.233:43.13-4.6 
24:06.19   Michael Bartram  U20MWest Suffolk3:57.873:57.87-0.2 
34:12.97   Grant Webb  SENMBasildon/Oaklands Col4:04.784:03.875.5 
44:16.60   Thomas Butler  U20MBarnet4:01.883:52.90-3.7 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:16.39   Lloyd Kempson  U23MNene Valley3:58.543:52.64-3.6 
24:19.13   Daniel Ashley  U20MBasildon4:11.414:11.411.1 
34:57.85   Jack Gladman T38/F38  U20MStevenage & North Herts4:42.694:32.352.7 
1500 U17M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:22.87   Rob Huckle  U17MCambridge & Coleridge3:58.313:58.319.4 
24:30.89   Ben Pattison  U17MSt. Albans AC4:19.174:19.170.6 
34:35.92   Luke King  U17MLuton4:23.74:23.711.7 
44:37.76   Paul Wain  U17MIpswich4:30.44:30.40.3 
1500 U17M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:57.20   Johann Sanseau  U17MWatford4:37.444:37.4418.5 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:48.19   Jessica Varley SBU23WPeterborough4:48.194:47.205.6 
25:07.52   Abigail Rose  U17WIpswich4:59.64:59.612.0 
35:09.92   Hannah Dewhurst SBU23WStevenage & North Herts/Leeds Uni5:09.924:55.5228.5 
45:10.83   Lacey Bareham  SENWColchester & Tendring/Birmingham Uni5:05.45:05.414.4 
55:10.89   Claire McMahon-Adie  SENWLuton5:07.94:48.310.4 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:05.70   Diana Chalmers  U20WBedford & County4:53.644:48.5010.8 
25:25.35   Alice Goodwin  U20WIpswich5:14.64:55.457.5 
35:45.52   Madeleine Pritchard  SENWFairlands Valley Spartans/Stevenage & North Herts5:29.95:29.912.5 
 
3000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:17.98   Adrian Mussett SBV40MColchester H15:17.988:25.19-1.0 
216:12.24   Chris Wright  SENMNene Valley/Hercules Wimbledon9:36.408:25.18-3.9 
317:36.22   Josh Thompson SENMSuffolk    
-DNF   Tim Harris  SENMLuton8:52.998:52.993.0 
3000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:56.48   Ryan Prout  SENMChelmsford9:06.028:45.36-1.2 
218:23.70   Josh Sugars SBU20MIpswich18:23.7010:54.2619.0 
3000 U17M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:40.66   Jordan Wood  U17MCambridge & Coleridge9:00.719:00.711.9 
210:00.19   Alexander Lawrence SBU17MIpswich10:00.199:12.5-1.6 
310:00.44   Rhys Rowlands PBU17MDacorum & Tring10:00.449:26.960.7 
3000 U17M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:42.57   Oliver Sewell  U17MCambridge & Coleridge9:26.729:26.721.4 
210:03.23   Rufus Kent PBU17MShaftesbury Barnet10:00.989:49.583.2 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:29.52   Alice Newcombe  U17WCambridge & Coleridge10:13.6410:06.3110.6 
210:46.58   Megan Newton  U17WWest Suffolk10:17.7210:00.474.5 
310:48.28   Claire McMahon-Adie SBSENWLuton10:48.2810:17.810.4 
411:22.47   Charmaine Sterling  SENWBenfleet10:52.0810:52.0813.9 
511:58.78   Madeleine Pritchard PBSENWFairlands Valley Spartans/Stevenage & North Herts11:58.7811:58.7812.5 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:19.33   Hannah Maher  U20WCity of Norwich/East Anglia Uni11:04.811:04.811.4 
211:32.47   Sarah Pennington SBSENWSouthend/Leigh on Sea11:32.4711:17.868.6 
311:42.60   Anna Riu PBSENWCambridge & Coleridge/Spain11:42.6011:42.6019.8