Lasswade Club Championships External Results
Edinburgh
21 Sep 14
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U13X
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:34.71   Rory Ferguson  U13MLasswade2:25.492:25.4925.7 
22:46.18   Cameron Burns PBU13MLasswade2:46.182:46.1836.0 
32:47.64   Kurt Robertson PBU13MLasswade2:47.642:47.6436.0 
42:56.13   Jem Mitchell PBU13MLasswade2:56.132:56.1336.0 
52:58.03   Charlotte Morrison PBU13WLasswade2:58.032:36.3116.1 
63:11.15   Rachel Mair  U13WLasswade3:03.62:59.536.0 
73:20.77   Erin Scratcherd U13WLass    
83:21.91   Euan Donaldson PBU13MLasswade3:21.913:21.9136.0 
800 U11X
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:41.58   Harry Henriksen  U11MLasswade2:33.292:14.18-0.4 
22:56.25   Jack Martin PBU11MLasswade2:56.252:55.2036.0 
32:59.04   Matthew Cartledge SBU11MLasswade2:59.042:45.0619.1 
43:02.16   Callum Maxwell PBU11MLasswade3:02.163:02.1636.0 
53:03.98   Cameron Dickson  U11MLasswade2:59.92:47.3023.6 
63:06.58   Angus Boyd U11MLass    
73:13.62   Fin Mitchel PBU11MLasswade3:13.623:13.6236.0 
83:33.84   Iona Westaby SBU11WLasswade3:33.843:27.836.0 
93:33.87   Erin Westaby SBU11WLasswade3:33.873:02.8833.5 
800 SX
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:10.53   Scott McAlpine SBU20MPitreavie2:10.532:03.931.5 
22:12.12   Cristiano Crolla PBSENMEdinburgh AC2:12.122:12.1234.7 
32:16.13   Finn McDonald SENMGuest    
42:20.21   Ashleigh Kennedy  SENWEdinburgh AC/Lasswade2:15.82:12.8524.1 
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.82   Cameron Steven  U17MLasswade1:56.01:51.07-3.5 
22:10.13   Andrew Taylor  U17MEdinburgh AC2:08.442:02.942.2 
32:10.72   Kyle Mackenzie  U17MLasswade2:06.672:01.7917.2 
42:20.61   Jamie Darling  U15MLasswade2:17.812:09.108.5 
52:29.40   Magnus Tait  U15MLasswade2:25.51:57.20-2.3 
62:33.62   Euan Hood  U15MMoorfoot2:27.531:56.60-2.2 
72:58.60   Lewis Donaldson SBU15MLasswade2:58.602:55.8036.0 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:23.24   Lauren Dickson  U15WLasswade2:21.32:15.564.4 
22:24.20   Imogen Wilson  U17WLasswade2:23.12:23.133.0 
32:33.38   Sarah Tait  U15WLasswade2:26.12:16.883.1 
42:40.87   Caroline McKinlay  U15WLasswade2:38.242:29.8330.0 
52:41.69   Eilidh Brown PBU15WLasswade2:41.692:31.4814.7 
62:43.23   Niamh Fellenger  U15WLasswade2:42.322:36.0736.0 
72:47.11   Lauren Wilkie  U15WLasswade2:41.12:32.5924.3 
83:04.37   Sabina Jedrzejczyk  U17WLasswade2:40.62:40.636.0 
 
1500 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:14.51   Jake Thomas  U20MLivingston4:07.414:01.337.4 
24:33.09   Mathew Smith  U17MLasswade4:29.573:51.31-3.8 
34:38.17   Callum Clark  U20MLasswade4:30.44:26.5512.4 
44:50.43   Magnus Tait  U15MLasswade4:46.323:58.51-2.3 
55:09.56   Rory Ferguson  U13MLasswade4:51.14:51.125.7 
65:51.95   Daniel Kelly U15MLass    
1500 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:56.62   Lauren Dickson  U15WLasswade4:46.294:33.944.4 
25:03.70   Sarah Tait  U15WLasswade4:58.624:36.643.1 
35:29.98   Caroline McKinlay  U15WLasswade5:25.025:13.2630.0 
45:38.90   Hannah Little  U13WLasswade5:31.34:57.14.2 
56:15.07   Charlotte Morrison  U13WLasswade5:48.65:12.616.1 
66:47.54   Erin Scratcherd U13WLass