Ellesmere Port parkrun # 1 External Results
Ellesmere Port
18 Oct 14
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
parkrun
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
118:30   Steve Welsh V40MUnattached    
218:54   Calum Hattersley  U20MUnattached17:5017:389.5 
319:04   Joe Johnson  V45MWirral18:0718:073.6 
419:24   David Brockway  S20MWirral/University of Cumbria18:2216:19-0.6 
519:37   Sam Tulley S30MUnattached    
619:45   Lee Bower S25MUnattached    
720:13   Colin Lynch  V45MTotley18:5818:105.5 
820:18   David Hulse  S20MUnattached18:2617:373.0 
920:22   Stewart McElmeel  S25MDeestriders RC19:1718:389.8 
1020:27   Les Kennedy  V45MSunlight Runners19:1118:2211.0 
1120:30   Stuart Jones S30MUnattached    
1220:36   Richard Champion V40MRoyal Navy Triathlon    
1320:40   Robert Freeman  V55MWest Cheshire19:2819:0911.1 
1421:02   Matthew Nicholson SBS30MEllesmere Port21:0220:177.4 
1521:12   Andrew Pickering S30MUnattached    
1621:15   Peter Fraser  S30MWirral20:1419:106.2 
1721:16   Gabor Kovacs S30MUnattached    
1821:17   James Ogden  V35MUnattached19:4318:146.6 
1921:35   David Nalder  V60MEllesmere Port20:0519:5411.9 
2021:39   David Armistead  V50MUnattached20:5520:1511.2 
2121:41   David Madders  V40MHelsby RC20:4420:4421.3 
2221:44   Neil Carter SBV50MWest Cheshire21:2120:3315.9 
2321:44   Ian Kirby  V45MEllesmere Port21:2720:4314.2 
2421:45   Phil Tomkinson  S25MUnattached20:3317:433.0 
2521:46   Ian McNeill  V55MBirkenhead20:5620:5412.0 
2621:50   Joanne Lacking  S30WHelsby RC21:1920:4219.3 
2721:53   James Hadley  V40MChester TC21:0720:3213.2 
2821:55   Harvey Tegg PBU15MWest Cheshire21:5520:204.4 
2921:56   Patrick Kavanagh PBU18MEllesmere Port21:4921:2911.7 
3022:07   Nathan Harney U20MUnattached    
3122:10   Alexander Lewis  U20MWarrington RC20:0418:2612.6 
3222:19   Tim France S30MUnattached    
3322:24   Helen Johnson PBV40WWest Cheshire/Ellesmere Port21:4721:4721.4 
3422:26   Adrian Thomas  V45MStockport21:4921:3515.0 
3522:36   Peter Geoghegan SBV45MEllesmere Port22:3620:1125.1 
3622:37   John Collings  V35MWest Cheshire21:4121:4135.3 
3722:45   Ethan Fidler U15MUnattached    
3822:59   Timothy John Lewis  V45MUnattached20:3520:0421.7 
3923:11   Ella Russell S20WUnattached    
4023:18   David Irving  S30MWest Cheshire21:4719:277.5 
4123:22   Rob Beech SBS25MUknetrunner23:2218:093.1 
4223:24   Louise Flynn PBU15WInvicta East Kent23:2420:448.3 
4323:29   Henry Robinson  U11MWest Cheshire22:5620:477.4 
4423:30   Eleanor Robinson  V40WWest Cheshire22:3221:418.7 
4523:34   Eve Duret SBU15WWest Cheshire23:3420:5914.9 
4623:37   Denis Duret SBV45MChester TC23:3717:5412.2 
4723:43   Catherine Tombs  V40WMarple Runners23:2322:4014.6 
4823:43   Simon Lawrence Harrop  V45MUnattached22:3622:0213.7 
4923:44   Chris Murphy  S30MUnattached22:3820:5910.2 
5023:46   Jonathan Collins U15MUnattached    
5123:48   Geoff Collins  V55MHelsby RC23:0422:0313.3 
5223:53   Bob Benson SBV60MWest Cheshire22:2420:3514.4 
5323:55   Bradley Clewley S25MUnattached    
5424:00   Stephen Cole  V40MWallasey22:3020:459.9 
5524:06   James Kemp  V45MMarple Runners20:3219:427.1 
5624:07   Anthony Lyons V40MUnattached    
5724:11   Mark Harney V50MUnattached    
5824:18   Scott Huxley V40MChester Triathlon Club    
5924:23   Helen Owens V35WHelsby RC    
6024:23   Helen Berry  S25WRoad Runners Club22:0721:2113.5 
6124:28   Mark Fidler V45MDelamere Spartans    
6224:31   Traci Shipley  V50WChester TC22:2021:559.7 
6324:37   Tamsin Champion V45WUnattached    
6424:39   Kevin Manning V40MUnattached    
6524:42   Tony Man  V45MPenny Lane23:2919:3714.5 
6624:52   Andrew Farrow V45MUnattached    
6725:05   Adrian Blackie V40MUnattached    
6825:08   Anthony Hope  V40MEllesmere Port23:5420:4316.3 
6925:10   Julian Tegg  V40MEllesmere Port21:2121:1811.5 
7025:42   Dave Fisher  V55MEllesmere Port25:3023:4434.9 
7125:45   Julia Fidler  V40WEllesmere Port25:4025:4036.0 
7225:51   Sophie Carter  U18WWest Cheshire24:1524:1536.0 
7325:55   Sean Edward Kennedy PBU20MUnattached25:0624:4927.1 
7426:02   Paul Kavanagh  V45MEllesmere Port24:5124:5136.0 
7526:10   Imogen Anne Taylor  SENWUnattached23:5223:0122.3 
7626:12   Thomas Robert Britton V50MUnattached    
7726:24   Nathalie Rees (was Bell)  V40WChester TC/Belgium25:3823:1027.6 
7826:42   Aaron Cunningham PBU11MWest Cheshire26:4226:2836.0 
7926:51   Kate Cooke  V35WChester TC25:2623:3728.4 
8027:02   Maria Brockway V50WDeeside Orienteering Club    
8127:03   Anthony Brockway V50MDeeside Orienteering Club    
8227:07   Michael Flynn PBV55MInvicta East Kent27:0724:1130.7 
8327:50   Nadhim Bayatti  V40MBramhall Runners22:3521:0514.0 
8427:55   Jacob Adams U15MUnattached    
8527:56   Mark Adams V40MUnattached    
8628:04   Phil Jackson V40MUnattached    
8728:05   Martin Woods V35MUnattached    
8828:11   Michael Seddon  S30MMersey Tri26:4825:5136.0 
8928:17   Andrew Clegg  S30MBracknell Forest24:4524:3120.5 
9029:09   Lindsey Bellis  S25WDeestriders RC27:2323:5822.6 
9129:12   Jack Arthur Taylor SBSENMUnattached29:1227:1536.0 
9229:21   Cathy A George V45WUnattached    
9329:31   Lliping Wen  V45WUnattached24:1724:1718.2 
9429:34   Percy Hogg  V65MBirkenhead28:3028:2733.0 
9529:49   Andy Culpin  V45MUnattached28:5128:2823.3 
9630:13   Sandra Lewis  V45WSpectrum/Unattached/Warrington RC28:3126:2527.6 
9730:19   Katie Horswill PBV35WEllesmere Port30:1930:1926.3 
9830:31   Rachel Beddows PBV40WEllesmere Port30:3130:3123.2 
9930:32   Sue Ledsom PBV45WEllesmere Port30:3230:3223.8 
10030:34   Bill Preston  V60MUknetrunner29:4425:4128.9 
10130:38   Sam White U20MUnattached    
10230:43   Rob Kyle S30MUnattached    
10330:44   Jennifer Toms S30WUnattached    
10430:45   Kelly Price  S30WAbergele29:3027:2725.4 
10530:46   Robert Armstrong  V35MEryri/Abergele19:0419:007.7 
10630:49   Elaine Hulse  V50WEllesmere Port30:2028:1022.4 
10730:49   Christopher T Hulse  V50MChester TC24:2722:3212.2 
10831:00   Drew Skinner  V45MChester RR29:1327:5925.4 
10931:04   Julie Pearce SBV50WEllesmere Port31:0430:0024.4 
11031:05   Rachael Barlow SBV40WEllesmere Port31:0530:2828.4 
11131:07   Tanya Downes  V35WHelsby RC29:3827:0827.1 
11231:08   Mair Emyr Kennedy  V40WUnattached29:1225:1125.2 
11331:11   Jennifer Tooke U15WUnattached    
11431:12   Amanda Tooke SBV40WEllesmere Port31:1231:0731.2 
11531:22   Carmel Barnett SBV55WEllesmere Port31:2230:0525.6 
11631:32   Simon Davie  S25MRoad Runners Club24:4722:4721.7 
11731:36   Daniel Taylor U15MUnattached    
11831:37   Neil Jenkins  V45MChester TC23:1622:3112.9 
11932:02   Kim Hopkins SBV40WChester RR32:0230:3727.4 
12032:04   Mary Chadwick S30WUnattached    
12132:04   Michael Escolme  V40MSandbach22:4521:3820.8 
12232:25   Richard White V40MUnattached    
12332:33   Suzanne Halliday PBV45WEllesmere Port32:3332:3336.0 
12432:47   Rose Tonkinson  V35WEllesmere Port31:2731:2736.0 
12532:54   Sue Sheen PBV45WEllesmere Port32:5432:5436.0 
12634:09   Joanne Schulze  S30WVegan32:5028:2336.0 
12734:25   Sylvia Bunting V45WUnattached    
12835:40   Suzanne Sturgeon V40WUnattached    
12935:41   Gemma Edwards  S30WEllesmere Port31:4030:3433.7 
13040:29   Annette Jones V45WUnattached    
13141:42   Rachael Richards V45WUnattached