North Wales Championships External Results
Connah's Quay
24 May 14
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.21   Iolo Hughes PBU20MMenai2:00.211:53.19-4.6 
22:08.10   Matthew Pleavin  U17MWrexham2:07.32:03.117.2 
32:08.30   Joe Parry PBU17MColwyn Bay2:06.912:06.9122.8 
800 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:13.60   Michael Parry  U15MColwyn Bay2:09.31:51.12-4.5 
22:14.20   Thomas Evans  U15MWrexham/North East Wales Schs2:09.931:59.2914.3 
32:18.00   Niall Thomas PBU15MMaldwyn2:16.02:16.029.0 
42:24.50   Jake Tapping PBU15MColwyn Bay2:23.52:23.520.3 
800 U13M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:37.41   James Jones  U13MDeeside AAC2:33.012:02.31-0.9 
22:42.89   Elliott Howes PBU13MMaldwyn2:39.12:39.136.0 
32:46.62   James Evans PBU13MWrexham2:46.622:15.4315.1 
42:55.24   Sam Dewhurst  U13MWrexham2:50.932:50.9336.0 
800 M35
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:12.10   Rob Hughes  V35MTelford AC2:07.11:54.44.7 
22:27.28   Reuben Woodford  V45MUnattached2:17.092:16.308.2 
32:36.12   Kevin Challinor SBV50MDeeside AAC2:36.122:35.09.2 
42:36.77   Mike Robbins  V50MWrexham/Welsh Masters2:30.32:20.485.8 
52:39.43   Stephen Jolley SBV45MUnattached2:37.62:37.34.7 
800 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:11.61   Georgina Outten PBU20WBirchfield H2:11.612:04.3413.6 
22:39.65   Emily Rowlands SBU20WWrexham2:39.652:29.933.9 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:14.03   Cari Hughes  U17WMenai2:10.012:10.011.9 
22:35.50   Siriol Jones  U17WColwyn Bay2:27.192:27.1935.8 
800 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:55.36   Megan Williams SBU15WColwyn Bay2:55.362:50.136.0 
22:57.07   Lauren Mueller PBU15WColwyn Bay2:57.072:42.9435.5 
800 U13W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:41.34   Chloe Jones PBU13WColwyn Bay2:38.02:21.916.0 
22:47.04   Fifi Davis PBU13WDeeside AAC2:46.02:34.930.6 
33:15.11   Ffion Brook PBU13WColwyn Bay3:15.113:15.1136.0 
 
1500 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:08.44   Ethan Ackroyd  U15MDeeside AAC5:02.924:13.94-0.8 
25:11.52   Kaya Saul PBU15MMaldwyn5:08.34:54.416.8 
1500 U13M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:17.95   Dillon Gill  U13MMaldwyn5:10.54:32.34.9 
25:28.86   Cai La Trobe-Roberts  U13MMenai/North Wales5:24.14:26.53.0 
35:57.06   Sam Dewhurst PBU13MWrexham5:57.065:57.0636.0 
1500 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:00.37   Lily Davis  U17WDeeside AAC4:54.304:53.0327.4 
25:13.20   Hannah Pryce PBU17WOswestry5:13.205:13.2036.0 
35:15.30   Gwenno Morris  U17WColwyn Bay4:56.334:56.3325.5 
1500 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:46.60   Holly Roberts  U15WColwyn Bay5:00.614:48.013.6 
1500 U13W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:42.24   Kate Jerman PBU13WMaldwyn5:42.245:42.2429.8 
25:42.96   Bethan Davies SBU13WColwyn Bay5:42.964:58.66.8 
 
3000 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:26.54   Dean Longley  SENMPrestatyn9:11.359:11.350.3 
210:38.18   Mike Robbins SBV50MWrexham/Welsh Masters10:30.09:12.75.8 
3000 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:35.25   Ryan Halliwell PBU20MDeeside AAC10:35.2510:35.2530.5 
3000 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:24.52   Christian Smith SBU17MWrexham9:06.849:06.844.0