BMC PB Classic External Results
Corby
10 May 14
800 1500 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:57.0Hizam Sheekh PBU20MRugby & Northampton1:55.11:54.0225.4 
21:57.2Adam Wright  U20MRugby & Northampton1:54.021:49.89-4.0 
31:59.5Ellis Cross PBU20MTamworth1:58.831:57.00-5.1 
41:59.9Robert Umeokafor  U20MBirchfield H1:54.531:50.057.4 
52:00.2Cameron Bell  U17MHallamshire1:57.141:51.60-4.3 
62:00.4Rhys Furlong PBU20MTelford AC1:57.591:57.5912.5 
72:00.7Ross Tennant  U20MIpswich1:57.451:55.613.1 
82:00.9Luke Sherlock  U17MBanbury2:00.12:00.18.7 
92:03.3Aaron Thorpe  U20MCity of Sheffield1:58.161:54.3114.0 
800m B (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:04.4Bradley Stokes  U17MBirchfield H1:56.251:56.2527.4 
22:05.6Josh Coles SBU20MCorby/Rugby & Northampton2:05.62:02.016.0 
32:07.7Scott McIntyre  U20MCorby2:03.02:03.031.9 
42:08.5Kyran Wilson  U17MRugby & Northampton2:01.102:00.1627.3 
52:09.2Jack Simpson  U15MBurton2:01.41:55.798.8 
62:12.5Oli Lum  U20MMarshall Milton Keynes2:07.551:57.91-1.7 
72:13.6Sam Furey SBU20MCorby2:10.12:03.926.2 
82:16.1Caelidh Ross  U20WLeicester2:11.072:06.6319.0 
800m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:10.1David Blakeston PBU17MCorby2:10.02:07.717.1 
22:11.2Joseph Pollard PBU15MCharnwood2:08.51:55.861.1 
32:11.9Mari Smith  U20WLeicester2:07.432:01.460.0 
42:12.1George Glinski PBU17MMarshall Milton Keynes2:07.42:04.4127.3 
52:12.5Sabrina Sinha  U17WCambridge H2:06.912:04.65-0.3 
62:13.8Amrik Gill SBU17MLeicester2:09.702:02.774.9 
72:16.4Thomas Gostelow PBU15MCharnwood2:06.61:57.06-3.7 
82:21.1Francesca Ashworth  U20WKettering2:14.612:13.4315.2 
92:21.7Heidi Davies  U17WBrecon/Powys Schs2:15.382:15.3813.9 
800m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.4Adam Searle  U15MRugby & Northampton2:08.92:01.16.5 
22:18.0Laura Mullin PBU17WCharnwood2:12.652:08.795.1 
32:18.9Luke Davies  U15MBrecon2:12.422:12.4227.0 
42:19.1Alex Cunningham  U15MCorby2:16.72:11.531.1 
52:19.5Holly Bankes SBU15WStroud2:12.22:12.29.2 
62:19.9Megan Wilson  U17WHarrow2:17.42:16.5220.9 
72:20.1Jess Gordon SBU20WKettering2:15.92:15.935.3 
82:22.3Casey Hilliam  U15WNene Valley2:18.362:18.3629.9 
92:31.3Ella Shirley SBU20WLeicester2:31.32:17.123.4 
800m E (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:19.9Catrina Thomas PBU20WLincoln Wellington2:17.22:13.8613.1 
22:22.1Susannah Reid SBU20WIpswich2:22.12:12.864.5 
32:24.0Jazzmin Kiffin SBU15WCharnwood2:22.62:22.632.8 
42:25.3Tabatha Walford PBU15WBedford & County2:20.572:15.472.8 
52:29.1Jordan Waine  U15WLeicester2:21.02:21.015.2 
62:33.5Bethany Gordon  U17WKettering2:22.742:22.5340.8 
72:34.1Dylan Bowley  U13MKettering2:24.11:57.24-0.7 
82:40.0Selina Scott  U15WCorby2:29.12:15.058.4 
800m F (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:40.2James McIntyre  U13MCorby2:32.22:30.027.8 
22:41.4Rosa Humphreys  U13WSwansea2:31.72:31.735.3 
32:43.1Rhea Cooper  U15WLeicester2:33.592:32.0013.0 
42:43.1Amy Robinson PBU15WKettering2:35.42:29.121.7 
52:44.0Mikela Gilmore  U17WLeicester2:40.732:33.030.5 
62:46.4Emma Gascoigne PBU13WLeicester2:34.82:28.4225.4 
72:51.1Chloe Bubb PBU13WLeicester2:46.562:46.5642.1 
82:57.3Lauren McMullen SBU13WCorby2:46.62:46.634.0 
92:59.4Daisy Robinson PBU13WKettering2:55.32:36.120.5 
 
1500m A (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:08.2Tom Dodd  U17MBirchfield H4:07.703:39.60-5.4 
24:14.7Cameron Shankly  U20MBirchfield H4:11.54:07.212.9 
34:15.1Sam Stevens PBU17MWreake Runners3:57.33:41.1-5.0 
44:15.5Alex Rieley  U17MMansfield4:12.333:49.751.2 
54:20.7Stan Willis  U17MBedford & County4:04.853:57.107.9 
64:21.3Jack Thomson PBU17MLeicester4:12.94:12.934.5 
74:24.6George Burnett PBU17MCharnwood4:11.543:55.7613.1 
84:25.2AN Other         
94:27.8Jed Hayes SBU20MKettering4:27.84:25.394.2 
104:28.3Reis Brooke PBU17MBirchfield H4:21.44:12.112.1 
1500m B (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:40.9Archie Banks  U15MCharnwood4:24.013:58.251.6 
24:47.1Georgie Hartigan  U20WCoventry4:38.344:08.75-1.1 
34:48.5Abbie Donnelly  U20WLincoln Wellington4:32.254:32.25-1.3 
44:49.0Karys Amory PBU17WBirchfield H4:41.134:40.3710.9 
54:53.5Lucy Jones  U17WCharnwood4:31.24:31.22.3 
64:54.7Ella Hughes  U20WMansfield4:35.274:31.1826.2 
74:56.7Ellie Welch  U20WCorby/Rugby & Northampton4:44.24:37.822.9 
85:02.1Bella Williams  U17WLincoln Wellington4:46.84:32.020.2 
95:07.9Claudia Nevett  U17WKettering4:52.24:50.508.1 
105:15.6Abigail Coleman  U20WKettering5:06.74:57.6339.6 
1500m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:07.7Courtney Gordon  U15WBraintree4:50.384:50.3832.8 
25:08.2Leah Epton  U17WLincoln Wellington4:57.574:55.7435.5 
35:11.7Archie Parkinson  U13MCorby4:56.23:55.62-1.8 
45:13.5Bethany Williams  U17WMansfield4:51.744:37.0113.2 
55:18.1Fern Harrison  U13WWreake & Soar Valley4:55.754:47.2024.0 
65:22.5Beane Moores SBU15WLeicester5:22.55:13.9418.5 
75:23.1Oliver Freer PBU17MLeicester4:51.34:01.384.0 
85:24.7Rhiannon Troop  U17WLincoln Wellington5:17.425:17.4232.0 
95:25.8Megan Rowley PBU15WLeicester/Lincoln Uni5:02.75:02.723.9 
105:30.2May Roberts  U15WMansfield5:02.84:57.0012.8 
115:49.6Clea Butcher PBU15WLincoln Wellington5:36.05:36.029.1 
 
3000m A (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:10.2Bradley Wattleworth SBU20MIpswich9:10.28:15.470.2 
29:25.2Isaac Akers  U17MCorby8:41.868:10.52-5.2 
39:27.3Jack Hope SBU17MKettering9:27.38:32.62-1.3 
49:31.4Ashley Palmer  U20MOwls Leicester9:16.439:16.436.6 
510:13.0Gregor Kelling PBU17MBanbury10:13.09:06.27.6 
610:16.8Edward Cannell  U17MKettering9:57.39:42.94.4 
710:44.3Isabel Bradley  U20WTelford AC10:10.0710:10.076.6 
810:49.1Alice Newcombe  U17WCambridge & Coleridge10:16.419:54.932.0 
910:52.2Remi Flavell  U17WBirchfield H10:23.310:18.931.0 
1011:03.2Kayli Walford  U20WBedford & County10:50.5510:47.8041.1 
1111:25.7Jessica Varley SBU20WPeterborough11:25.79:51.22.1 
1211:32.1Katie Ryder  U17WBirchfield H11:19.0810:49.241.7 
1311:44.0Sophie Darling  SENWLincoln Wellington11:15.1910:53.04.0