BMC Grand Prix External Results
Solihull
16 Aug 14
800 1500 3000 5000 

Page: 1 2
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
Men 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:46.71   Vincent Kibet PBSENMKenya1:46.711:46.71-4.1 
21:47.45   Kyle Langford  U20MShaftesbury Barnet1:47.411:45.16-5.4 
31:48.99   Paul Goodall  SENMCity of Norwich/Loughborough Students1:48.191:48.196.0 
41:49.14   Niall Brooks  SENMSale Harriers Manchester1:47.871:47.023.0 
51:49.21   Theo Blundell  U20MBirchfield H1:48.201:46.437.9 
61:49.36   Richard Charles  U23MShaftesbury Barnet1:48.461:47.284.7 
71:49.52   Cameron Boyek PBU23MShildon/Central1:49.521:49.20.0 
81:51.32   Matthew Centrowitz SBSENMUnited States1:51.321:45.867.1 
Men 800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:49.97   Jack Hallas  SENMWakefield/Leeds Beckett Uni/Birchfield H1:49.511:49.09-4.8 
21:50.13   Timothy Sein PBSENMKenya1:50.131:50.1319.4 
31:50.95   Hayden Carter PBSENMBasingstoke & Mid Hants/Royal Air Force1:50.951:50.206.2 
41:51.36   Craig Huffer SBSENMAustralia1:51.361:48.4421.1 
51:51.75   Joe Warne  SENMDoheny/Ireland1:49.721:49.7210.1 
61:51.80   David Proctor  SENMSale Harriers Manchester/Rochdale H1:50.411:48.32-2.5 
71:52.06   Zak Curran  U23MWindsor Slough Eton & Hounslow/Loughborough Students1:50.021:46.78-5.9 
81:53.15   James Ledingham  SENMWest Waterford/Ireland1:50.331:50.3315.2 
91:53.46   Ed Aston  SENMBirchfield H/Birmingham Uni1:50.211:47.0214.8 
101:54.27   David Dempsey  SENMGateshead/Sheffield Uni1:49.891:47.96-2.9 
Men 800m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.33   David Banwell-Clode  U23MSwansea/Warwick Uni1:50.931:50.842.8 
21:52.47   Daniel Rowden PBU17MWoodford Green Essex Ladies1:52.351:44.97-6.3 
31:52.81   Luke Betts  U23MSale Harriers Manchester/Salford Uni1:51.111:51.11-0.6 
41:54.24   Ben Rochford  U20MShaftesbury Barnet/Oaklands Col1:51.751:49.66-0.3 
51:56.31   Dominic Chambers  U20MDerby1:51.371:51.3712.2 
Men 800m D
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.98   Tom Frith  U23MSouthend/Oxford Uni1:52.131:52.13-3.1 
21:53.03   Massi Dendani PBU23MBedford & County/Bedfordshire Uni1:52.801:52.194.0 
31:53.05   Jake Littlehales  SENMStockport1:52.911:52.911.5 
41:53.12   Daniel Bebbington PBU20MPreston1:53.121:50.33-4.9 
51:53.37   Aaron Turmel  U20MJersey/St. Mary's Uni/Channel Islands1:53.291:53.2914.5 
61:53.81   Jonathan Hiorns  SENMNotts1:53.511:53.51-2.8 
71:53.87   Neville Harris  U23MSutton & District/Brunel Uni London/Kingston & Poly1:53.301:53.30-3.0 
81:54.01   Daniel Gurton  U23MWoodford Green/Birmingham Uni1:52.661:52.6617.8 
Men 800m E
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.64   Tom Syckelmoore  U23MBasingstoke & Mid Hants1:53.171:49.87-2.8 
21:55.26   Ben Hawkins  U20MTaunton1:54.231:54.23-1.9 
31:55.28   Fionn Büttner  U23MIreland1:53.691:53.6916.6 
41:55.53   Alex Jones  U23MEnfield & Haringey/Loughborough Students1:53.991:53.7411.7 
51:55.77   Steven Morrow  SENMLiverpool H/Ballymena & Antrim1:54.111:50.009.9 
61:56.23   James Ansell  SENMKent/Newquay & Par1:54.081:52.313.3 
Men 800m F
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.77   James Miller  SENMCheltenham/Police/Enfield & Haringey1:54.321:53.189.7 
21:55.90   Andrew de-Camps  SENMGloucester/Swansea Uni1:54.471:50.296.8 
31:56.15   James Lynch  SENMBirchfield H1:54.721:52.1517.4 
41:56.22   Matthew Seddon  U20MBracknell AC1:54.191:54.19-2.2 
51:56.45   Richard de-Camps  SENMGloucester/Birmingham Uni1:54.041:54.04-3.3 
61:59.21   Mark McDonald  SENMClonliffe/Ireland1:53.581:53.30-0.3 
Men 800m G
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.53   Robert Umeokafor PBU20MBirchfield H1:54.531:50.05-3.3 
21:54.76   Alex Coomber PBU23MCardiff/Glamorgan Uni1:54.761:48.44-3.2 
31:54.83   James Saxton PBU20MWakefield/Warwick Uni/Ackworth1:54.831:51.51-2.7 
41:55.55   James McCrae PBU20MNene Valley1:55.551:52.55-4.1 
51:55.62   Owen Hind SBSENMKent1:54.751:53.15-3.9 
61:56.07   Luke Conway PBU23MReading AC/St. Mary's Uni1:56.071:54.23-2.6 
71:56.14   Archie Davis  U17MBrighton Phoenix1:55.011:48.78-5.4 
Men 800m H
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.52   Mark Conway  SENMDundrum South Dublin/Ireland1:55.911:55.9124.4 
21:57.69   Kevin Chesser  U23MNewham & Essex Beagles//Ireland1:56.491:55.531.9 
31:58.70   Ryan Cox  SENMBirchfield H1:57.461:53.3221.0 
41:59.00   Ted Ntibazonkiza  U20MShaftesbury Barnet/Oaklands Col1:55.931:55.93-2.4 
51:59.14   Jack Mitchell  U20MWakefield1:58.751:57.999.7 
61:59.44   Matthew Emery  SENMSouthampton/Bath Uni1:58.611:57.839.6 
72:00.03   Lloyd Kempson  U23MNene Valley1:56.551:56.55-3.5 
82:01.85   Rhys Furlong  U20MTelford AC1:57.591:57.591.8 
92:02.47   Edan Whitelaw  U20MHalifax1:57.731:57.7320.6 
Men 800m I
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.39   Dominic Bill PBU20MHalesowen1:56.71:56.720.8 
21:57.82   Sam Efiong PBU20MHalesowen1:57.821:56.5713.7 
31:59.33   Johnny Foster PBSENMAnnadale1:59.331:58.042.6 
42:00.53   Sam Benge  U23MWoodford Green Essex Ladies1:59.501:59.5014.2 
52:02.91   Jamie Fenaroli SBSENMSwansea2:02.911:55.6317.7 
62:04.45   Sam Convery PBU20MLeeds City2:04.452:04.4523.0 
Women 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:01.48   Jenny Meadows  SENWWigan & District1:59.341:57.939.8 
22:03.46   Katie Kirk  U23WLagan Valley/Queen's Uni Belfast2:02.632:02.6311.0 
32:04.07   Adelle Tracey  U23WGuildford & Godalming/St. Mary's Uni2:02.011:59.86-2.4 
42:04.34   Alexandra Bell  U23WPudsey & Bramley/Leeds Beckett Uni2:03.161:59.93-1.9 
52:04.73   Diane Cummins  V40WCanada2:01.381:58.3927.1 
62:05.60   Rose-Anne Galligan  SENWGloucester/St. Mary's Uni/Ireland2:02.072:00.5810.0 
72:06.28   Shelayna Oskan-Clarke  SENWWindsor Slough Eton & Hounslow2:01.941:58.86-2.0 
82:06.76   Katie Snowden  U23WHerne Hill/Nottingham Uni2:03.462:00.92-1.8 
92:06.81   Ciara Everard  SENWUniversity College Dublin/Ireland2:03.692:01.210.1 
Women 800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.73   Seren Bundy-Davies PBU23WTrafford/Manchester Uni2:03.732:03.7333.2 
22:06.24   Katherine Camp (was Marshall)  U23WCardiff//New Zealand2:04.492:02.908.7 
32:06.30   Yngvild Elvemo  SENWNorway2:04.982:02.8721.5 
42:06.53   Jade Williams  U23WAmman Valley2:04.502:04.39-0.4 
52:07.10   Carolyn Johnson  SENWLoughborough Students/Blackheath & Bromley2:05.572:03.044.7 
62:09.35   Charlotte Cayton-Smith  U20WCornwall AC/Enfield & Haringey2:05.732:05.735.3 
72:12.46   Martine Borge  SENWNorway2:05.042:05.0424.1 
Women 800m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.93   Sally Smith PBU23WWakefield/Leeds Beckett Uni2:06.932:05.3217.0 
22:08.60   Pamela Märzendorfer  SENWAustria2:07.692:03.5717.1 
32:08.62   Mari Smith  U20WLeicester2:07.432:02.64-1.3 
42:08.85   Bronagh Furlong PBSENWIreland2:08.852:08.8526.7 
52:09.20   Gemma Dawkins PBSENWChannel Islands/Sheffield Hallam Uni2:09.202:07.886.3 
62:09.50   Amy Griffiths PBU20WAldershot, Farnham & District2:09.502:04.56-1.2 
72:12.26   Hollie Parker  U20WCambridge & Coleridge2:08.472:07.401.3 
82:12.44   Beatriz Valiente Vena  V35WSpain2:08.512:08.5127.1 
Women 800m D
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:10.59   Alex Turner  SENWAmber Valley & Erewash2:09.632:08.7615.6 
22:12.06   Lillie Bellamy PBU20WSwindon2:12.062:12.0622.2 
32:15.03   Rachael Scott  U20WPreston2:11.532:10.142.2 
42:16.32   Claire Earls  U23WSli Cualann/Ireland2:12.572:12.5714.4 
Women 800m E
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:14.81   Helen Waters  SENWWest Suffolk/Birmingham Uni2:14.342:12.579.5 
22:15.49   Olivia Gwynn PBU20WSwansea/Millfield Sch2:15.492:15.493.9 
32:16.54   Megan Steer  U20WSt. Albans AC/St. Albans Striders/Loughborough Students2:13.602:10.157.1 
42:16.94   Niamh Boland SBSENWCrusaders/Ireland2:16.942:15.5221.3 
52:17.58   Rachel Atherton  SENWLeeds City/Leeds Beckett Uni2:16.972:14.084.1 
62:17.85   Gabrielle Coveney  SENWEaling Southall & Middx/Ilkeston/Dundrum South Dublin/Irelan2:17.082:08.131.1 
72:19.50   Shelley Brace  SENWCity of Stoke/Keele Uni2:12.72:12.74.3 
 
Men 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:42.13   Jonathan Hay PBU23MAldershot, Farnham & District/Birmingham Uni3:42.133:42.01-5.1 
23:42.38   Tom Lancashire SBSENMBolton3:42.383:33.96-5.4 
33:42.57   Chris Warburton  SENMNotts/Loughborough Students3:42.423:39.506.0 
43:44.07   Richard Weir  SENMDerby/Staffordshire Uni3:42.153:41.93-4.9 
53:44.28   Anthony Whiteman SBV40MShaftesbury Barnet3:44.283:32.34-4.0 
63:44.40   Johan Wallden  SENMSweden3:41.793:41.7911.9 
73:46.85   Guy Smith  SENMSwansea/Cardiff Uni3:44.323:42.55-4.6 
83:46.87   Ian Williamson  V35MBirchfield H/Edinburgh AC/Loughborough Students3:43.383:43.3810.1 
93:47.27   Jonathan Cook  SENMWoodford Green Essex Ladies/Cambridge Uni3:42.273:38.642.8 
103:47.55   Robbie Fitzgibbon  U20MBrighton Phoenix3:46.273:36.97-5.9 
113:48.23   James O'Hare  SENMAnnadale/Ireland3:43.163:43.1610.0 
123:48.29   James McMurray  U20MSt. Albans AC/St. Albans Striders3:46.303:40.95-2.9 
133:48.89   Jack Crabtree  U20MSale Harriers Manchester3:44.523:44.52-4.7 
143:59.01   Ben Coldray  SENMStroud/St. Mary's Uni3:43.973:43.976.7 
Men 1500m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:46.57   Sam Mitchell  SENMNotts/Royal Air Force/Worcester3:46.43:46.03-2.8 
23:46.95   Mitchel Brown SBSENMAustralia3:46.953:44.5821.1 
33:48.22   Scott Halsted PBU20MBracknell AC3:48.223:47.63-3.2 
43:48.80   Nick Hooker  SENMLeeds City/Leeds Beckett Uni3:48.583:46.490.4 
53:49.55   Michael Dyer SBSENMNorth Down3:48.933:47.335.4 
63:49.87   Josh Trigwell  U23MExeter3:49.573:45.34-5.0 
73:50.33   James Thie  V35MCardiff/Cardiff Met Uni3:47.123:37.06-3.1 
83:50.40   George Duggan PBU20MTonbridge3:50.403:44.88-4.8 
93:51.60   Thomas Huwiler  SENMSwitzerland3:50.523:50.5220.2 
103:55.13   Gareth Hill  V35MBallymena & Antrim3:50.883:50.88-2.8 
113:58.97   Laurence Cox  SENMAldershot, Farnham & District/Loughborough Students3:49.873:47.1516.8 
Men 1500m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:50.85   Andy Wiles SBSENMMorpeth3:49.653:43.470.1 
23:51.08   Matthew White SBSENMDerby/Dundee Uni/Dundee Hawkhill3:51.083:48.420.7 
33:51.10   Michael Salter SBSENMLeeds City3:51.103:44.86-0.8 
43:51.41   Nick Samuels SBSENMSale Harriers Manchester/Loughborough Students3:51.413:44.2-2.0 
53:51.54   Josh Carr PBU23MWorcester/Cambridge Uni3:51.543:40.70-5.3 
63:52.71   Howell Craske  U23MDundee Hawkhill/Dundee Uni3:51.153:51.15-2.6 
73:52.87   Richard Owens  SENMSli Cualann/University College Dublin/Ireland3:51.463:48.855.3 
83:53.01   Nick Duggan  SENMCrawley3:52.283:52.2819.3 
93:54.06   Mark Woodley SBSENMChelmsford3:54.063:48.46-3.2 
103:55.48   Jamie Taylor-Caldwell  SENMEaling Southall & Middx3:51.953:49.15-3.9 
113:55.76   Phillip Crout  U20MShaftesbury Barnet/Cambridge Uni3:52.913:46.93-4.8 
123:56.31   Doug Musson  U23MNotts3:51.503:46.14-4.4 
133:58.41   Matthew Edwards  U20MCardiff/Cardiff Met Uni3:51.983:51.98-2.7 
144:02.42   Brendan O'Connor  U20MBasingstoke & Mid Hants3:52.603:52.608.7 
154:03.21   Daniel Hallam  U23MOwls Leicester/Sheffield Hallam Uni3:52.553:51.61-4.0 
164:08.70   Tom Richardson  U23MBasildon3:49.463:49.46-3.1 
174:10.13   Dave Ragan  SENMBasingstoke & Mid Hants/Sheffield Hallam Uni3:51.893:47.82-2.3 
184:12.81   Stephen Mears  SENMCharnwood/Loughborough Students/Harrow3:51.193:50.27-2.9 
Men 1500m D
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:52.21   Michael Wilsmore SBSENMBristol & West/Plymouth Uni/Tamar3:52.213:40.42-5.4 
23:53.88   Ricky Harvie PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow3:53.883:45.61-4.3 
33:54.95   James Gormley  U17MCity of Sheffield3:54.913:42.51-5.6 
43:55.37   Jac Hopkins  U20MSwansea3:54.53:52.673.5 
53:55.89   Alex Pilcher  SENMDerby/Belper3:52.643:52.64-2.8 
63:56.03   Ilias Hernandez  U23MSwitzerland3:53.033:53.0320.4 
73:56.25   Daniel Owen  U23MCheltenham/Cardiff3:51.683:51.68-3.5 
83:58.30   Jonas Raess  U23MBrighton Phoenix3:54.223:54.2220.3 
93:58.38   Paulos Surafel  U20MEnfield & Haringey/Eritrea3:55.243:48.25-4.4 
103:59.11   Robert Warner  U23MBlackburn/Loughborough Students3:54.873:48.45-4.2 
114:02.20   Tom Holden  SENMTipton3:56.383:48.01-0.9 
124:02.39   Linton Taylor  U20MNewark AC/Leeds Uni3:56.883:48.85-4.2 
134:04.35   Daniel Jarvis  U20MLiverpool H3:56.513:48.82-3.2 
144:12.22   Corey De'Ath  U20MTonbridge3:56.373:51.66-4.1 
Men 1500m E
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:54.98   Jake Alger PBU20MBrighton Phoenix3:54.983:54.9817.1 
23:55.38   Daniel Wallis PBU20MGuildford & Godalming3:55.383:44.52-4.0 
33:56.42   Mike Cummings SBSENMHerne Hill/Hardley3:56.423:53.88-3.7 
43:57.44   Max Pickard SBU23MBrighton Phoenix3:57.443:45.74-3.7 
53:58.37   Jack Gregory SBU23MReading AC/Southampton Uni3:58.373:58.21-0.8 
63:58.44   Patrick Taylor PBU20MVale of Aylesbury3:58.443:51.22-4.5 
73:59.56   Elliott Stones  U20MLincoln Wellington3:57.753:55.61-2.1 
83:59.88   Ian Bailey SBU23MAldershot, Farnham & District3:59.883:58.861.8 
94:00.11   Stephen Morris T20/F20 SBSENMCardiff/DSW Para Academy4:00.113:54.92-3.5 
104:01.27   Tom Bowerman  SENMAldershot, Farnham & District/Swansea Uni/Basingstoke & Mid 3:55.553:50.64-3.5 
114:02.30   Stephen Woodford  U23MChelmsford3:59.473:56.882.4 
124:02.72   Christopher Youell  U23MChelmsford/Bath Uni3:57.733:55.944.7 
134:03.90   Lascelles Hussey  U20MHerne Hill3:58.223:47.851.2 
144:08.55   Howard Thompson  U23MCharnwood/Loughborough Students3:59.563:59.564.7 
154:17.47   Freddie Hessian SBU23MNotts/Loughborough Students4:17.473:50.62-3.0 
Men 1500m F
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:58.76   Callum Charleston PBU20MChelmsford3:58.763:58.76-2.0 
24:01.60   James Share PBSENMPoole Runners/Guildford & Godalming4:01.604:00.67-1.2 
34:02.00   Joe Wilkinson PBU20MLincoln Wellington4:02.003:47.06-4.8 
44:02.51   Ben Bradley  U20MAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni4:02.163:51.27-4.0 
54:02.92   Robert Smith PBSENMNotts/Nottingham Uni4:02.923:59.30-0.9 
64:03.46   Chris Prothero  SENMCardiff/Glamorgan Uni4:02.943:58.352.6 
74:03.70   Oliver Park PBSENMCambridge & Coleridge4:03.704:00.01-2.4 
84:04.29   Howard Wood SBSENMCity of Sheffield4:04.264:02.9721.0 
94:04.80   Matt Blunden  SENMNotts/Royal Air Force4:01.443:59.12.2 
104:06.41   Jonathan Goringe  SENMBirchfield H/Birmingham Uni/Kettering3:58.613:58.61-2.7 
114:10.63   Paddy Clark  U20MNotts4:02.683:53.783.8 
124:14.26   Harvey Speed  SENMCoventry4:07.43:53.01-0.5 
134:19.13   Luke Jones  U20MTamworth4:03.913:52.47-4.0 
Women 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:12.18   Jemma Simpson  SENWNewquay & Par4:07.374:06.3916.2 
24:14.27   Racheal Bamford  SENWLeeds City/Otley4:13.924:12.596.0 
34:14.60   Julia Cooke PBSENWCheltenham/Birmingham Uni4:14.604:12.490.5 
44:16.74   Laura Whittle SBSENWRoyal Sutton Coldfield/Loughborough Students4:16.744:09.167.6 
54:22.21   Gemma Kersey  U23WBasildon/Middlesex Uni4:17.724:13.540.8 
64:23.17   Gemma Hillier-Moses PBSENWCharnwood/Loughborough Students4:23.174:19.527.2 
74:23.61   Kate Holt SBU23WCity of Stoke4:23.614:14.36-0.6 
84:24.00   Sara Treacy  SENWBirchfield H/Moynalvey/Ireland4:16.294:16.290.4 
94:24.37   Kara Macdermid  U17WNew Zealand4:17.724:17.7225.3 
104:24.79   Rachael Franklin  SENWManx4:22.304:15.87-0.5 
114:25.48   Jennifer Walsh  U23WWakefield/Durham Uni/Kirklees4:22.134:12.961.3 
124:26.40   Carol Glover  SENWSwansea4:25.324:25.3222.3 
134:26.65   Hannah Nuttall  U20WCharnwood4:23.154:16.493.0 
144:27.70   Emma Mitchell PBU23WBanbridge/St. Mary's Uni/Ireland4:27.704:14.54-1.1 
154:29.17   Ellie Stevens  SENWBirchfield H4:22.574:21.006.6 
164:31.52   Natalie Weir  SENWDerby4:25.744:25.743.5 
174:36.71   Amy Hinchly  U17WVale Royal4:28.184:25.766.4 
Women 1500m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:25.56   Claire Tarplee  SENWSolihull & Small Heath/Dundrum South Dublin/Loughborough Stu4:14.614:10.652.4 
24:32.04   Lucy Hayes  U23WCity of Stoke/Keele Uni4:30.524:29.584.0 
34:32.91   Charlotte Taylor-Green PBSENWBristol & West/Mendip4:32.914:16.880.1 
44:33.88   Jodie Spencer  SENWVale Royal/Chester Uni4:33.744:33.476.9 
54:34.66   Natalie Griffiths PBSENWCambridge & Coleridge4:34.664:34.662.1 
64:34.81   Georgia Rafferty  U17WCity of Stoke4:34.614:34.6115.2 
74:35.93   Sarah Mackness PBSENWTelford AC/Altrincham4:35.934:32.065.2 
84:39.09   Katja Blunden SBV35WNotts/Sleaford/Finland4:37.164:28.535.8 
94:42.67   Laura Gent SBU20WAldershot, Farnham & District/Birmingham Uni4:37.534:34.971.4 
104:44.17   Amanda Jones SBSENWSwansea/Army4:44.174:21.5526.7 
114:54.35   Catrina Thomas  U20WLincoln Wellington4:34.774:25.03.6 
 
Men 3000m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:14.81   William Gray PBU23MBrighton & Hove/Birmingham Uni8:14.818:11.811.8 
28:18.68   Robbie Farnham-Rose PBU23MTonbridge8:18.687:57.02-3.2 
38:18.69   Dan Cliffe PBSENMLiverpool H8:18.698:10.82-1.3 
48:24.94   Elliot Bowker  U20MVale Royal8:23.828:23.828.3 
58:25.50   Chris Perry SBSENMVale Royal/Loughborough Students/Liverpool H8:25.508:23.96-3.9 
68:26.48   Ross Skelton  U23MBrighton Phoenix/St. Mary's Uni8:25.688:25.68-4.0 
78:41.42   Stephen Kerr  U23MArmagh8:36.688:33.2316.0 
88:42.42   Philip Wilson  SENMTipton/Exeter Uni/Cornwall AC8:34.348:31.7-2.6 
98:43.51   Steven Bayton PBSENMCalder Valley/Sheffield Uni8:42.888:30.08-4.4 
108:46.71   Shane Robinson SBSENMLincoln Wellington/Birmingham Uni/Scunthorpe8:46.718:39.95-2.9 
118:47.61   William Davies  SENMAldershot, Farnham & District8:42.958:42.955.4 
128:50.06   Sean Byrne  SENMTipton/Army8:41.408:41.402.6 
139:20.44   Sam Lloyd-Perks PBU20MHalesowen9:20.449:20.44-1.6 
Women 3000m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:34.17   Melissa Courtney SBU23WShaftesbury Barnet/Brunel Uni London/Poole AC9:34.178:39.20-2.8 
29:41.31   Maryse Haynes  U23WWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni9:39.469:38.0317.2 
39:47.01   Olivia Lucas PBU20WAldershot, Farnham & District9:47.019:47.0123.6 
49:59.63   Zia-jane Macdermid PBU17WNew Zealand9:59.639:59.6325.6 
59:59.98   Kate Jacobs  V35WSwindon9:46.439:46.439.0 
610:09.76   Sophie Cowper SBSENWLincoln Wellington/South London10:09.769:29.711.4 
 
Men 5000m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
114:03.79   Alex Bruce-Littlewood PBSENMBlackheath & Bromley/Hercules Wimbledon14:03.7914:03.79-1.9 
214:06.15   Jonathan Hay SBU23MAldershot, Farnham & District/Birmingham Uni14:06.1513:57.16-5.1 
314:06.84   Adam Hickey  SENMSouthend14:04.2513:41.66-5.3 
414:17.04   Jonathan Taylor  SENMMorpeth/Teeside Uni14:08.4113:30.970.9 
514:17.54   Michael Callegari  U23MShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni14:16.3213:55.27-3.8 
614:18.97   Rory Chesser SBSENMEnnis Track/Newham & Essex Beagles/St. Mary's Uni/Ireland14:18.9714:10.50-3.7 
714:19.34   Fredrik Uhrbom  V35MSweden14:07.9914:03.2010.9 
814:24.20   Charlie Hulson PBU23MSale Harriers Manchester14:24.2013:43.35-4.6 
914:27.06   Jonathan Hopkins  U23MCardiff14:16.3814:16.38-3.6 
1014:37.01   Zak Miller  U20MTrafford14:29.5414:29.542.1 
1114:40.73   Mohamud Aadan  SENMThames Valley/South Bank14:28.8413:57.32-6.1 
1214:45.02   Neil Burton  SENMTipton14:11.9614:11.96-3.6 
1314:45.26   James Douglas  SENMBorder/Loughborough Students14:26.9214:26.92-3.8 
1414:51.13   Alex Tovey SBSENMWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni14:51.1314:26.78-3.3 
1514:55.52   Joe Townsend  SENMLeeds City/Birmingham Uni14:32.3814:17.375.3 
Men 5000m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
114:37.23   James Bailey PBSENMSale Harriers Manchester/Loughborough Students14:37.2314:37.234.9 
214:42.27   Joshua Bull PBU23MDerby/Nottingham Uni14:36.5414:25.08-0.5 
314:43.14   Marc Hobbs  SENMSwansea14:42.614:36.17-2.7 
Page: 1 2