BMC Grand Prix External Results
Stretford
12 Jul 14
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
Mens 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:48.05   Anthony Whiteman SBV40MShaftesbury Barnet1:48.051:45.81-3.1 
21:48.12   Matthew Fayers PBU23MHillingdon/Oklahoma State Uni1:48.121:48.12-4.5 
31:48.30   James Bowness PBSENMTrafford/Glasgow Caledonian Uni1:48.301:45.96-5.6 
41:48.89   Paul Goodall  SENMCity of Norwich/Loughborough Students1:48.191:48.195.3 
51:49.51   Jack Hallas PBSENMWakefield/Leeds Beckett Uni/Birchfield H1:49.511:49.09-4.7 
61:50.69   Robert Needham  U23MNotts/Nottingham Trent Uni1:48.191:48.16-4.5 
71:51.34   Matthew Clowes  SENMStaffordshire Moorlands/Liverpool H/Concordia Uni1:49.771:49.77-5.3 
Mens 800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:50.41   David Proctor SBSENMSale Harriers Manchester/Rochdale H1:50.411:48.32-1.8 
21:50.54   Zak Curran SBU23MWindsor Slough Eton & Hounslow/Loughborough Students1:50.021:46.78-4.5 
31:50.99   David Banwell-Clode  U23MSwansea/Warwick Uni1:50.931:50.841.3 
41:51.29   Ed Aston  SENMBirchfield H/Birmingham Uni1:50.211:47.0213.3 
51:51.52   Luke Betts  U23MSale Harriers Manchester/Salford Uni1:51.111:51.11-2.0 
61:51.57   Lewis Lloyd SBU23MHerne Hill/Cambridge Uni1:51.571:50.65-5.0 
71:55.91   Jordan Donnelly  SENMWoodford Green Essex Ladies1:51.441:49.67-2.6 
Mens 800m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:50.08   David Dempsey PBSENMGateshead/Sheffield Uni1:49.891:47.96-2.6 
21:50.70   Luke Minns PBSENMBlackpool, Wyre & Fylde/Central Lancashire Uni1:50.701:50.70-3.6 
31:52.43   Graham Hogg SBSENMTrafford/Leeds Beckett Uni1:52.431:52.00-0.6 
41:53.29   Sam Petty  SENMNorth Devon/Birmingham Uni/Exeter1:52.681:49.06-4.0 
51:53.48   Michael Schmidt  SENMDenmark1:52.791:51.5915.9 
61:58.06   Sondre Dingsør Skogen  U20MNorway1:52.061:52.0618.7 
Mens 800m D
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:53.66   Paul Shane Rice PBSENMCity of Sheffield1:53.641:53.6417.9 
21:53.89   Jonathan Hiorns PBSENMNotts1:53.511:53.51-2.3 
31:54.11   Steven Morrow SBSENMLiverpool H/Ballymena & Antrim1:54.111:50.008.4 
41:54.40   Joseph Moores  U23MRossendale/Loughborough Students1:53.491:53.4910.4 
51:54.40   Paul White  SENMMiddlesbrough (Mandale)1:53.131:52.774.9 
61:55.34   Alex Beddoes  U20MCook Islands1:53.161:51.709.4 
Mens 800m E
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.56   Ben Martin SBSENMTrafford1:52.561:51.6511.5 
21:53.57   Alan Piggford SBSENMNew Marske1:53.381:52.8915.5 
31:53.73   Daniel Bebbington PBU20MPreston1:53.121:51.43-4.0 
41:54.42   Richard de-Camps PBSENMGloucester/Birmingham Uni1:54.041:54.04-3.2 
51:54.71   Edward Dudgeon PBU23MEdinburgh AC/Edinburgh Uni1:53.131:52.755.2 
61:54.75   James Lynch SBSENMBirchfield H1:54.721:52.1515.9 
71:55.10   John Bailey Rice  SENMCity of Sheffield1:54.821:54.8216.8 
Mens 800m F
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.13   Paul Tobin PBU23MSwansea/Sheffield Uni1:54.061:54.06-2.6 
21:55.39   Daniel Owen PBU23MCheltenham/Cardiff1:54.541:54.54-2.6 
31:55.89   James Saxton PBU20MWakefield/Warwick Uni/Ackworth1:54.831:51.51-3.6 
41:56.69   Craig Stewart  SENMHarrow/Kilbarchan1:55.111:49.0615.8 
51:59.71   Cameron Bell  U17MHallamshire1:57.141:51.60-4.3 
Mens 800m G
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.28   Chris Thornton SBSENMSkyrac/Sheffield Hallam Uni1:57.281:57.06-1.2 
21:57.46   Ryan Cox SBSENMBirchfield H1:57.461:53.3219.5 
31:58.04   Niall Geraghty PBU17MHalesowen1:58.041:54.357.9 
41:58.06   Edan Whitelaw PBU20MHalifax1:57.731:57.7319.1 
51:58.26   Aaron Brown SBSENMCannock & Stafford1:58.261:54.68-3.7 
61:58.64   Chris Fance PBU20MWarrington AC1:58.641:54.85-1.3 
71:58.98   Aaron Thorpe  U20MCity of Sheffield1:58.161:54.311.8 
82:01.34   Christopher Brown  U17MTrafford1:58.931:58.938.9 
Womens 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.59   Angie Petty SBSENWNew Zealand2:00.592:00.424.9 
22:02.95   Katy Brown PBU23WStewartry2:02.952:02.331.7 
32:03.16   Alexandra Bell PBU23WPudsey & Bramley/Leeds Beckett Uni2:03.161:59.93-1.8 
42:03.55   Trine Mjaaland PBSENWNorway2:03.552:03.5526.1 
52:04.37   Rose-Anne Galligan  SENWGloucester/St. Mary's Uni/Ireland2:02.072:00.588.5 
62:04.50   Jade Williams PBU23WAmman Valley2:04.502:04.391.7 
72:04.93   Kimarra Mcdonald  SENWJamaica2:02.512:02.5117.4 
82:06.26   Leah Barrow  U23WWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni2:06.252:03.18-0.9 
92:07.09   Erin Mcilveen  SENWVictoria Park City of Glasgow/City of Lisburn2:05.962:05.835.3 
Womens 800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:05.97   Racheal Bamford PBSENWLeeds City/Otley2:05.822:05.824.6 
22:06.64   Mhairi Hendry PBU20WVictoria Park City of Glasgow2:06.362:01.30-1.3 
32:06.90   Megan Edwards PBSENWWoodford Green Essex Ladies2:06.902:05.2015.3 
32:07.23   Ida Fillingsnes  SENWDenmark2:06.942:05.1713.7 
42:07.52   Sally Smith PBU23WWakefield/Leeds Beckett Uni2:06.932:05.3215.5 
52:08.98   Kathryn Evans SBSENWInverness/Edinburgh AC2:08.982:07.9518.0 
62:10.20   Emma Leask  U23WShetland/Robert Gordon Uni2:09.882:08.007.4 
72:10.72   Cally Read  SENWBirchfield H/Birmingham Uni2:09.552:05.9723.4 
Womens 800m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:08.24   Gina Rutherford PBSENWNorth Shields Poly/Northumbria Uni2:08.242:08.248.6 
22:09.19   Natalie Whitty PBSENWGuernsey2:08.372:08.3710.4 
32:09.74   Kathryn Gillespie PBU20WCentral/Team West2:09.442:07.170.0 
42:10.02   Gabrielle Kinney PBU20WRoyal Sutton Coldfield/Loughborough Students2:10.022:10.0224.3 
52:10.27   Dagmar Fæster Olsen SBU23WDenmark2:10.272:07.656.1 
62:11.09   Cari Hughes  U17WMenai2:10.012:10.010.6 
Womens 800m D
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:12.29   Julie Dobbin PBU23WVictoria Park City of Glasgow/Glasgow Uni2:12.292:09.164.9 
22:12.94   Naomi Collier PBU23WGrantham AC2:12.942:12.748.2 
32:13.31   Emily Weeks PBSENWExeter/Sheffield Uni2:13.312:12.6119.5 
42:19.56   Helen Waters  SENWWest Suffolk/Birmingham Uni2:14.342:12.5710.1 
Womens 800m E
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.78   Katja Blunden SBV35WNotts/Sleaford/Finland2:14.322:07.2216.4 
22:16.12   Grace Maddox  U20WPreston2:15.782:10.191.0 
32:16.17   Shelley Brace  SENWCity of Stoke/Keele Uni2:12.72:12.76.0 
42:17.50   Rachel Atherton  SENWLeeds City/Leeds Beckett Uni2:16.972:14.084.9 
52:17.79   Gabrielle Coveney SBSENWEaling Southall & Middx/Ilkeston/Dundrum South Dublin/Irelan2:17.082:08.130.8 
62:18.90   Rebecca Nuttall  SENWCardiff/Cardiff Met Uni2:18.632:15.2226.0 
 
Mens 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:42.06   Frank Baddick PBSENMNewham & Essex Beagles/Loughborough Students3:42.063:42.06-4.2 
23:42.53   Richard Weir  SENMDerby/Staffordshire Uni3:42.153:41.93-4.3 
33:42.57   Chris Warburton  SENMNotts/Loughborough Students3:42.423:39.504.5 
43:43.16   James O'Hare PBSENMAnnadale/Ireland3:43.163:43.168.5 
53:43.39   Rory Chesser SBSENMEnnis Track/Newham & Essex Beagles/St. Mary's Uni/Ireland3:42.653:40.74-0.8 
63:43.67   Luke Gunn SBSENMDerby3:43.673:42.10.0 
73:43.81   William Paulson PBU23MStroud/Princeton Uni3:43.813:39.51-5.5 
83:43.84   Richard Morrell PBSENMMorpeth/Teeside Uni3:43.843:43.8414.3 
93:44.07   Harry Harper SBSENMLiverpool H/Birmingham Uni3:44.073:42.805.5 
103:44.38   Daniel Cheeseman PBU23MCity of York/St. Mary's Uni3:44.383:44.382.1 
113:44.52   Jack Crabtree PBU20MSale Harriers Manchester3:44.523:44.52-4.2 
123:45.14   Jack Walker PBU23MGiffnock North/Strathclyde Uni3:45.143:45.144.6 
133:45.60   Jonathan Cook  SENMWoodford Green Essex Ladies/Cambridge Uni3:42.273:38.641.3 
Mens 1500m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:45.84   Alex Bruce-Littlewood PBSENMBlackheath & Bromley/Hercules Wimbledon3:44.073:44.074.6 
23:46.08   Andrew Butchart SBSENMCentral3:44.753:37.58-4.8 
33:46.54   Kyran Roberts PBU20MCarmarthen3:46.543:45.18-3.9 
43:46.70   Ben Waterman PBU23MEaling Southall & Middx/Birmingham Uni3:46.703:44.30-4.6 
53:47.37   Bjørnar Lillefosse PBU23MNorway3:47.373:47.3714.0 
63:47.51   Ian Williamson SBV35MBirchfield H/Edinburgh AC/Loughborough Students3:43.383:43.388.9 
73:47.63   Michael Ward PBU23MCardiff3:47.633:44.33-3.8 
83:47.95   Stuart Ferguson PBU23MRadley3:47.953:47.951.1 
93:48.58   Nick Hooker SBSENMLeeds City/Leeds Beckett Uni3:48.583:46.49-0.8 
103:49.18   Alex Brecker PBU23MCity of Stoke3:49.183:47.03-4.9 
Mens 1500m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:49.57   Josh Trigwell PBU23MExeter3:49.573:46.65-4.5 
23:49.68   Michael Dyer SBSENMNorth Down3:48.933:47.333.9 
33:50.25   Helge Langen PBSENMNorway3:50.253:50.2519.2 
43:50.99   Gareth Hill  V35MBallymena & Antrim3:50.883:50.88-1.4 
53:51.15   Andy Wiles SBSENMNew Marske3:49.653:43.47-0.4 
63:51.15   Howell Craske PBU23MDundee Hawkhill/Dundee Uni3:51.153:51.150.7 
73:51.81   Tom Edwards PBSENMLeeds City3:51.813:51.813.9 
83:51.95   Jamie Taylor-Caldwell SBSENMEaling Southall & Middx3:51.953:49.15-2.8 
93:54.34   Paddy Radley  SENMOwls Leicester/Bath Uni/Bristol & West3:50.673:50.6712.6 
103:54.41   Ronny Wilson  U23MLincoln Wellington/University of South Alabama3:53.763:51.78-2.5 
113:55.87   Luke Johnston  U23MLiverpool H3:53.343:51.100.6 
Mens 1500m D
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:50.71   Tim Sundström PBSENMSweden3:50.713:47.1820.0 
23:51.19   Stephen Mears PBSENMCharnwood/Loughborough Students/Harrow3:51.193:50.27-3.6 
33:51.28   John Ashcroft PBU23MLiverpool H/Bristol Uni3:51.283:43.97-5.1 
43:51.35   Chris Watson PBU23MVictoria Park City of Glasgow/Strathclyde Uni3:51.353:44.858.1 
53:51.78   Chris Perry PBSENMVale Royal/Loughborough Students/Liverpool H3:51.783:51.78-2.5 
63:51.98   Matthew Edwards PBU20MCardiff/Cardiff Met Uni3:51.983:51.98-3.5 
73:52.64   Alex Pilcher PBSENMDerby/Belper3:52.643:52.64-0.9 
83:53.58   Albin Sjöblom PBU23MSweden3:53.583:53.5823.5 
93:53.72   Richard Powell PBU23MTrafford/Leeds Uni3:53.723:50.72-3.5 
103:54.50   Shane Robinson  SENMLincoln Wellington/Birmingham Uni/Scunthorpe3:54.433:53.01-3.3 
113:55.06   Robert Warner  U23MBlackburn/Loughborough Students3:54.873:48.45-4.8 
123:59.85   Michael McKillop T37 SBSENMSt. Malachy's/Ireland3:59.853:51.742.1 
Mens 1500m E
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:56.34   Michael Salter SBSENMLeeds City3:51.103:44.86-2.0 
23:56.48   Ollie Lockley PBU23MManx/St. Mary's Uni/Aldershot, Farnham & District3:56.483:56.48-4.4 
33:56.94   Russell Bentley SBSENMKent/Eryri3:56.943:52.4-3.9 
43:57.63   Nyle Clinton PBU20MSwindon/Brunel Uni London3:57.633:51.56-1.8 
53:57.74   Mike Cummings SBSENMHerne Hill/Hardley3:56.423:53.88-2.5 
63:57.80   Scott MacAulay  U23MGlasgow City3:57.453:57.23-2.1 
73:58.04   Ryan Burling PBU23MMarshall Milton Keynes3:58.043:58.04-3.8 
83:59.31   Mark Nelson PBSENMCambridge Uni3:59.313:59.3119.8 
93:59.47   Stephen Woodford PBU23MChelmsford3:59.473:56.882.0 
103:59.59   Peter Street  SENMPreston/Loughborough Students3:57.193:48.4316.3 
114:00.97   Nathan Reed  U23MSunderland/Newcastle Uni3:55.63:55.65.2 
124:01.54   Matt Blunden SBSENMNotts/Royal Air Force4:01.443:59.12.7 
134:01.66   James Wignall  SENMSale Harriers Manchester/Bangor Uni4:01.073:59.52-2.5 
144:04.83   Stephen Morris T20/F20  SENMCardiff/DSW Para Academy4:00.113:56.24-3.1 
154:08.68   Dean Richardson  V40MCity of Stoke/Midland Masters4:05.14:01.91-1.5 
Mens 1500m F
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:00.25   Harry Lane PBU23MYeovil/Wells City4:00.253:51.33-2.8 
24:01.97   Adam Simms PBU23MGateshead/Northumbria Uni4:01.974:01.9711.1 
34:05.75   Howard Wood SBSENMCity of Sheffield4:04.264:02.9719.5 
44:05.85   Oliver Park  SENMCambridge & Coleridge4:03.704:00.01-1.5 
54:06.59   Harry Foster PBU20MNotts4:06.594:05.17-1.2 
64:07.46   James Straw  U23MLincoln Wellington/Loughborough Students4:06.483:59.39-3.9 
74:07.54   Jonathan Shields PBU17MCity of Sheffield4:07.543:49.88-0.7 
84:07.99   Dean Richardson  V40MCity of Stoke/Midland Masters4:05.14:01.91-1.5 
94:13.50   Jake Lonsdale PBU17MPreston4:13.503:56.32-3.6 
104:14.78   Dean Miller T37/F37 PBSENMBarrow & Furness/Birmingham Uni4:14.784:14.7816.7 
Womens 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:19.06   Julia Cooke  SENWCheltenham/Birmingham Uni4:14.604:12.490.9 
24:20.26   Jenny Selman PBSENWFife/Dundee Uni4:20.264:20.062.5 
34:21.57   Katie Snowden  U23WHerne Hill/Nottingham Uni4:18.714:05.29-1.8 
44:21.66   Claire Duck SBSENWLeeds City4:21.664:15.27-1.1 
54:22.13   Jennifer Walsh SBU23WWakefield/Durham Uni/Kirklees4:22.134:12.964.9 
64:22.30   Rachael Franklin PBSENWManx4:22.304:15.870.2 
74:22.42   Ashley Gibson  SENWMorpeth/Tonbridge4:19.674:18.720.4 
84:22.57   Ellie Stevens SBSENWBirchfield H4:22.574:21.006.4 
94:23.39   Sarah Garbutt SBSENWScunthorpe/York St John University4:23.394:23.041.9 
104:23.87   Kate Holt SBU23WCity of Stoke4:23.614:14.36-0.2 
114:25.96   Samantha Hughes (was Johnson) PBSENWRotherham/Leeds Beckett Uni4:25.964:25.962.2 
124:28.56   Jenna Hill SBSENWSale Harriers Manchester/St. Mary's Uni4:28.564:13.240.2 
134:29.44   Gemma Coe  SENWCambridge & Coleridge/Anglia Ruskin U/Woodford Green Essex L4:26.884:26.8818.2 
Womens 1500m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:30.52   Lucy Hayes PBU23WCity of Stoke/Keele Uni4:30.524:29.586.9 
24:31.27   Sarah Mercier  SENWChannel Islands4:24.054:24.052.3 
34:31.92   Sarah Barker PBU23WSale Harriers Manchester/Manchester Uni4:31.924:31.9222.8 
44:32.53   Rachael Smyth PBU23WSt. Cocas/Ireland4:32.534:27.6111.4 
54:33.26   Helen Singleton  SENWWakefield4:32.284:25.3418.4 
64:33.54   Louise Rudd PBV35WStockport/Lytham St. Annes/Northern Masters4:33.544:32.242.8 
74:36.61   Natalie Griffiths PBSENWCambridge & Coleridge4:34.664:34.662.0 
84:37.13   Christina Toogood  SENWNorway4:29.974:24.637.0 
94:37.13   Sarah Mackness PBSENWTelford AC/Altrincham4:35.934:32.065.0 
104:37.28   Bethan Griffiths SBSENWCardiff4:37.284:32.4912.6 
114:39.17   Lyndsay Clarke  SENWStockport4:35.884:35.8819.0 
 
Mens 3000m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:02.16   Marius Vedvik PBU23MNorway8:02.168:02.1616.6 
28:06.33   Tesfaye Debele PBU23MLeeds City/Ethiopia8:06.338:06.338.2 
38:08.25   Michael Callegari PBU23MShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni8:08.258:06.23-4.8 
48:08.87   Nick Swinburn PBSENMMorpeth/Northumberland Fell Runners8:08.878:08.87-0.2 
58:09.50   Ian Rawlinson SBSENMTipton/Shaftesbury Barnet8:09.508:08.7318.2 
68:10.14   Adam Hickey SBSENMSouthend8:10.148:04.27-5.8 
78:10.84   Jack Martin PBSENMStockport8:10.848:10.84-5.2 
88:11.32   Patrick Martin PBSENMStockport8:11.328:11.32-2.2 
98:12.65   Matt Leach PBU23MBedford & County/Cambridge Uni/North Herts8:12.658:03.84-5.4 
108:13.65   Jack Gray PBU23MBRAT/Birmingham Uni8:13.658:13.65-5.1 
118:15.06   Carl Smith PBSENMLeeds City/Birmingham Uni8:15.068:15.06-2.0 
128:19.91   Dan Garbutt PBSENMDurham/Leeds Beckett Uni8:19.918:19.91-1.0 
138:20.20   Chris Livesey SBSENMPreston8:20.208:04.35-2.9 
148:21.86   Matthew Barnes SBV35MAltrincham8:21.868:12.47-3.3 
158:24.55   James Douglas PBSENMBorder/Loughborough Students8:24.558:22.10-4.1 
Mens 3000m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:15.47   Elliott Dorey PBU23MJersey/Channel Islands8:15.478:15.47-4.9 
28:16.24   Tom Straw PBSENMLincoln Wellington/City of Sheffield8:16.248:16.24-1.5 
38:19.92   Carl Hardman SBSENMSalford H/Bolton8:18.318:18.31-4.2 
48:24.04   Jack Nixon PBU23MStockport8:24.048:24.04-3.1 
58:24.47   Jack Morris  U23MStockport8:22.708:17.83-4.2 
68:25.84   Joshua Bull PBU23MDerby/Nottingham Uni8:25.848:25.84-2.0 
78:32.05   James Bailey SBSENMSale Harriers Manchester/Loughborough Students8:32.058:18.024.4 
88:33.72   Stuart King SBSENMHeanor/Leeds Beckett Uni8:33.728:23.34-2.1 
98:34.73   Henry Pearce  U23MTonbridge/Loughborough Students8:32.038:26.80-1.9 
108:35.00   James Gray PBU23MCity of Sheffield8:35.008:35.001.7 
118:40.97   Ben Bradley  U20MAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni8:34.628:13.38-3.4 
Mens 3000m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:33.82   Joshua Griffiths PBU23MSwansea/Cardiff Met Uni8:33.828:11.98-4.7 
28:38.07   Douglas Selman  SENMCorstorphine/Edinburgh AC/Dundee Uni8:30.398:26.40-3.4 
38:39.09   Chris Prior  V35MSalford H8:37.678:37.676.1 
48:39.17   Richard Brown SBSENMLincoln Wellington8:39.178:37.526.6 
58:40.54   Dave Norman  V35MAltrincham/Sale Harriers Manchester8:36.538:21.88-2.4 
68:44.54   Andrew Barron PBSENMManx8:44.548:44.540.3 
78:45.70   Steffen Massaro SBSENMDenmark8:45.708:38.0227.8 
88:47.69   Ricky Challinor  SENMLiverpool H/North Wales/Deeside AAC8:43.188:37.36-2.4 
98:48.26   Phil Williams SBSENMRochdale H/Teeside Uni/Sheffield RC8:48.268:40.76-0.1 
108:49.39   Paddy Clark PBU20MNotts8:48.948:45.092.3 
118:51.03   Josh Carr  U23MWorcester/Cambridge Uni8:39.738:10.53-4.0 
129:05.25   Callam Plunkett PBU20MBorder9:05.259:05.252.1 
139:05.64   Guy Bracken  V50MNorth Shields Poly/VAA North East8:58.298:52.38-0.9 
149:38.62   Paul Freary  V45MBelgrave9:12.948:07.84-0.4 
Womens 3000m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:10.34   Elle Baker SBSENWStockport9:10.349:05.12-0.1 
29:12.94   Stevie Stockton  SENWVale Royal/Loughborough Students8:58.018:58.01-1.3 
39:16.03   Gemma Kersey SBU23WBasildon/Middlesex Uni9:16.039:10.480.9 
49:36.08   Gemma Hillier-Moses  SENWCharnwood/Loughborough Students9:28.029:14.635.7 
59:37.16   Georgina Outten  U20WBirchfield H9:24.819:24.817.2 
69:39.46   Maryse Haynes PBU23WWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni9:39.469:38.0315.7 
710:29.95   Hannah Martin  SENWTrafford10:11.6410:10.455.5