North of England League Division 2E External Results
Cleckheaton
13 Jul 14
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.8   Daniel Johnson  U23MGateshead2:01.11:59.65.1 
22:11.0   Nicholas McLeod  U23MMiddlesbrough (Mandale)2:10.72:04.2419.3 
32:16.0   Conner Craig-Jackson  U20MSkyrac2:08.762:01.53.2 
42:20.2   Chris Whiles  SENMNew Marske2:13.52:13.514.7 
52:28.0   Mark Armstrong SBSENMMiddlesbrough & Cleveland2:28.02:18.031.8 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.9   Joseph Turner  SENMGateshead2:07.502:05.70-2.8 
22:14.8   Morgan Speirs PBU17MNew Marske2:14.72:14.727.5 
32:19.8   Warren Herridge  U23MSkyrac/Huddersfield Uni2:14.262:07.1329.8 
42:22.7   Chris Morley SENMM&C/Hartlepool    
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:28.0   Grace Cuff  U20WMiddlesbrough (Mandale)2:21.92:21.924.4 
22:33.7   Kyla Mccosh PBU23WSkyrac2:33.72:33.736.0 
32:34.7   Ruby McMillan  U17WGateshead2:33.22:28.728.8 
42:43.0   Kath Aspin SBV45WNew Marske2:43.02:40.810.3 
53:12.1   Andrea Ansell  V40WMiddlesbrough & Cleveland3:08.62:42.536.0 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:40.8   Rebecca Palmer SBU17WMiddlesbrough (Mandale)2:38.72:32.017.8 
22:50.6   Eve McGuire PBU23WSkyrac2:50.62:49.218.0 
33:07.3   Patricia Speedie  V40WNew Marske3:06.52:48.258.3 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.3   Matthew Bailey  U20MMiddlesbrough (Mandale)/Cleveland Schs3:53.83:53.85.8 
24:11.4   Daniel Johnson  U23MGateshead4:03.64:00.575.1 
34:16.1   Alex Pagdin PBU17MSkyrac4:15.943:57.239.0 
44:20.6   Peter Jarvis PBU17MCity of York4:20.64:20.65.8 
54:21.3   Sam Garratt PBU17MNew Marske4:21.34:14.501.1 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:28.6   Conner Craig-Jackson  U20MSkyrac4:21.34:11.983.2 
24:30.5   Joseph Turner  SENMGateshead4:25.34:14.42-2.8 
35:15.4   Adam Mitchell  SENMMiddlesbrough (Mandale)4:08.24:06.3-2.1 
45:19.6   Robert Fox PBU20MCity of York5:19.65:19.65.7 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:07.1   Becky Wilkinson  U23WCity of York4:55.254:45.416.4 
25:18.0   Jaye Riley SBU20WSkyrac5:18.04:59.334.0 
35:25.1   Sharon Bulman PBV40WNew Marske5:25.15:25.14.4 
45:29.5   Josie Green  U17WMiddlesbrough (Mandale)5:06.05:06.011.5 
55:30.3   Ruby McMillan PBU17WGateshead5:30.35:30.328.8 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:18.0   Emma Inglis SBSENWSkyrac5:18.05:07.1127.1 
25:26.1   Lisa Bennett PBV40WNew Marske5:26.15:26.19.6 
35:31.8   Eve Russell  U17WMiddlesbrough (Mandale)5:24.65:24.635.0 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:46.9   Hannah Brown  U20WSkyrac/Manchester Uni10:46.09:56.256.9 
212:10.1   Kath Aspin  V45WNew Marske11:37.811:05.810.3 
314:25.3   Rebecca Palmer  U17WMiddlesbrough (Mandale)12:39.711:56.617.8 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:11.2   Rebecca Cesar de Sa PBV35WSkyrac11:11.211:08.310.4 
214:25.3   Grace Cuff SBU20WMiddlesbrough (Mandale)14:25.311:30.224.4 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:27.6   Gregory Jayasuriya PBSENMMiddlesbrough & Cleveland15:27.614:44.36-3.2 
216:47.8   Zack Whitehead  SENMSkyrac/Otley16:23.216:23.214.5 
317:34.6   Adam Mitchell  SENMMiddlesbrough (Mandale)15:47.015:47.0-2.1 
417:35.7   Kevin Connolly  V35MGateshead16:41.2816:34.70.1 
517:50.4   Clive Thornton  V45MFell Runners Association/Esk Valley/New Marske17:22.817:22.84.5 
618:21.6   Paul Goble SBV40MCity of York/York Acorn18:21.015:45.58.3 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
118:43.1   Andy McCue PBV40MSkyrac18:28.717:06.943.4 
219:23.3   Robert Fox SBU20MCity of York19:23.319:06.365.7 
319:26.0   Paul Hindhaugh  V35MGateshead19:08.619:08.631.7