North of England League Division 2WC External Results
Carlisle
7 Jun 14
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.5   Callum McCormick PBU17MLeigh1:56.321:56.33.3 
22:03.9   Kai Sunman  U17MHolmfirth/Clevedon/Penistone2:00.802:00.57-0.5 
32:05.4   An Other SENMBolt    
42:06.5   Luke Thompson  U17MPendle/North Yorkshire Schs2:02.82:01.5212.8 
52:17.9   Harry Stainton  U17MBury2:15.32:14.4020.4 
62:27.4   Ben Welsh  U20MSeaton2:22.42:17.1230.0 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.2   Lavell Pierre PBU17MHolmfirth2:01.21:57.43-0.9 
22:03.7   Martin Reid  SENMBolton/Sheffield Hallam Uni2:03.31:54.004.9 
32:10.1   Ryan Butler PBU23MLeigh/Loughborough Students2:10.12:10.124.8 
42:13.5   Matthew Thompson  U17MPendle2:06.72:02.6213.0 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:18.4   Abigail Howarth  U23WLeigh/Cardiff Uni2:15.562:11.981.2 
22:19.8   Catherine O'Dwyer PBV35WBolton2:19.82:19.85.3 
32:26.7   Sophie Spencer SBU20WHolmfirth2:19.72:19.724.8 
42:29.4   Meisha Watson PBU17WPendle2:28.342:28.3431.0 
52:32.6   Cerys Atkinson SBU17WSeaton/Cumberland Fell Runners2:31.02:30.124.4 
62:34.5   Caitlin Cole  U20WBury2:33.62:30.666.9 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:20.2   Laura Riches  U23WLeigh/Birmingham Uni2:16.822:14.592.6 
22:28.4   Ruby Sykes SBU20WHolmfirth2:28.42:16.293.2 
32:29.5   Nicola Harland PBSENWBury2:29.52:29.512.5 
42:35.8   Andrea Kellet PBU17WSeaton2:35.82:35.834.9 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:12.7   James Marchant PBU17MPendle4:08.504:02.52-2.3 
24:13.0   Callum McCormick PBU17MLeigh4:13.03:55.893.3 
34:14.5   Peter Brookes PBU23MHolmfirth/Huddersfield Uni4:14.54:10.9-3.9 
44:28.9   Martin Reid  SENMBolton/Sheffield Hallam Uni4:07.163:53.674.9 
54:33.4   Steve Hebblethwaite  SENMKeswick/Seaton4:30.24:19.0-0.5 
64:36.9   Harry Stainton SBU17MBury4:36.94:36.420.4 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:16.9   Richard Smith  SENMHolmfirth4:05.634:01.802.7 
24:19.8   Matthew Barnes PBU17MPendle4:16.264:02.1811.7 
34:22.9   Tommy Henders  SENMLeigh/Police4:09.34:02.893.8 
44:34.3   Andy Parker SBV35MBolton/Birmingham Uni4:34.34:04.653.0 
54:35.3   Ian Davies PBV35MKeswick/Seaton4:35.34:35.38.3 
64:41.8   Pierre-Louis Statsenko PBSENMBury4:41.84:41.813.2 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:38.3   Olivia Sykes PBU17WHolmfirth4:38.34:32.227.6 
24:45.9   Sarah Griffiths SBU23WLeigh4:45.94:39.97.7 
34:49.5   Catherine O'Dwyer  V35WBolton4:49.04:49.05.3 
45:15.3   Meisha Watson PBU17WPendle5:14.55:14.531.0 
55:17.7   Rachael Vatter  U17WSeaton/Tri-Lakeland5:15.15:15.111.0 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:50.8   Abigail Howarth  U23WLeigh/Cardiff Uni4:33.304:23.931.2 
25:18.1   Claire Leaver-Hewitt  SENWHolmfirth5:13.44:53.56.2 
35:37.3   Cerys Atkinson  U17WSeaton/Cumberland Fell Runners5:32.95:24.024.4 
48:01.0   Faye Holden SBV35WPendle/Northern Masters8:01.06:13.226.7 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:16.5   Catherine O'Dwyer PBV35WBolton10:16.510:16.55.3 
210:17.2   Dianne Denney PBV35WLeigh10:17.210:17.221.7 
310:48.2   Margaret Sykes  V45WHolmfirth10:44.310:44.38.2 
411:36.9   Laura Evans SBSENWBury11:36.910:31.624.3 
515:20.5   Janet Barnes  V50WPendle14:36.814:10.721.1 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:58.2   Claire Leaver-Hewitt  SENWHolmfirth10:55.6910:39.96.2 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:36.3   Steve Hebblethwaite PBSENMKeswick/Seaton15:36.015:36.0-0.5 
215:43.3   David Watson  V40MHolmfirth15:34.614:41.1-0.2 
316:04.6   Anthony Valentine  V35MBolton/Leigh15:42.014:39.14.3 
416:36.2   Ryan Butler  U23MLeigh/Loughborough Students16:34.416:34.424.8 
516:45.3   Joshua Ingham PBU20MPendle16:45.316:06.04.4 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:05.2   Stuart Sharp PBSENMHolmfirth15:53.315:53.33.6 
216:25.2   Shaun O'Dwyer PBV35MBolton16:25.216:25.26.8 
316:55.2   Phillip Williams PBSENMLeigh16:55.216:23.72.2 
417:02.4   Ian Davies PBV35MKeswick/Seaton17:02.417:02.48.3