Sweatshop Southern Athletics League Division 3 North External Results
Cambridge
21 Jun 14
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:59.0   Sebastian Anthony  U20MWest Suffolk1:53.161:51.30-4.2 
22:01.1   Richard Park PBSENMCambridge & Coleridge2:01.12:00.900.0 
32:01.6   Sam Lloyd  U20MHillingdon1:59.581:57.9313.1 
42:27.2   Graham Mayoh PBV45MWatford2:27.22:27.214.0 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.2   Cameron McKie  U20MWest Suffolk1:55.611:54.12-3.4 
22:03.1   Liam Holbrook  U17MHillingdon1:59.771:55.35-3.0 
32:05.4   Jonathan Escalante-Phillips  U23MCambridge & Coleridge/Warwick Uni2:00.951:58.21-1.3 
42:27.5   Callum Keane  U17MWatford2:21.062:21.0626.5 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.8   Dominic Speight  U20MHillingdon1:59.841:56.602.3 
22:13.8   Iain Wood  SENMCambridge & Coleridge/Royston2:08.02:08.03.4 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:13.7   Michaela Mayor  SENWHillingdon/Thames Valley2:09.872:04.479.4 
22:17.1   Natalie Griffiths PBSENWCambridge & Coleridge2:17.12:16.32.0 
32:36.1   Maureen McCarthy PBV50WWest Suffolk/Eastern Masters/United States2:36.12:36.111.4 
42:45.1   Chloe Dearman  U20WWatford2:29.042:29.0410.2 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:32.4   Carrie Bedingfield  SENWCambridge & Coleridge2:29.872:29.878.5 
22:36.8   Jemma Weekes SBSENWHillingdon2:36.82:22.222.5 
32:37.5   Christine Anthony PBV50WWest Suffolk/Eastern Masters/St. Edmunds Pacers2:36.732:34.008.2 
42:59.0   Liza Croft SBV35WWatford2:44.02:15.127.3 
800 SW ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:30.7   Hannah Hall PBU17WCambridge & Coleridge2:29.32:25.18.5 
22:34.4   Melissa Dix PBU17WCambridge & Coleridge2:32.62:32.625.3 
32:41.7   Eve Morris-Gray PBU17WCambridge & Coleridge2:35.192:21.0117.2 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:08.5   Robert Thompson  SENMHillingdon3:59.223:59.22-3.3 
24:09.6   Oliver Park  SENMCambridge & Coleridge4:03.704:00.01-1.5 
34:15.7   Sebastian Anthony  U20MWest Suffolk4:11.53:53.76-4.2 
44:59.9   Corey Keane  U20MWatford4:41.14:19.2523.3 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.2   Jonathan Escalante-Phillips PBU23MCambridge & Coleridge/Warwick Uni4:07.924:00.22-1.3 
24:16.7   Cameron McKie SBU20MWest Suffolk4:16.74:05.66-3.4 
34:31.9   Liam Holbrook  U17MHillingdon4:12.294:04.19-3.0 
45:15.2   Ryan Smith PBV40MWatford5:15.25:15.230.4 
1500 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:36.4   Dan Thompson  SENMHillingdon/Brunel Uni London4:27.04:05.9414.5 
24:37.6   Joseph Doyle PBU17MHillingdon4:31.164:28.1316.1 
34:38.2   Phillip Warburton PBU23MHillingdon4:37.54:28.511.5 
45:23.3   Andrew Howard SBSENMCambridge & Coleridge5:10.814:59.517.1 
55:25.6   Stevan Dokic SBV55MHillingdon5:25.65:15.213.3 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:42.6   Eva Mack PBSENWHillingdon/Harrow/Czech Republic4:42.64:39.329.3 
24:48.8   Natalie Griffiths  SENWCambridge & Coleridge4:34.664:34.662.0 
35:17.6   Maureen McCarthy PBV50WWest Suffolk/Eastern Masters/United States5:17.65:17.611.4 
45:50.3   Chloe Dearman  U20WWatford5:09.524:59.6510.2 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:07.8   Hannah Wells  U23WHillingdon4:56.314:56.316.6 
25:10.0   Beatrice Fitzsimons  U20WCambridge & Coleridge4:55.274:55.2718.7 
35:24.7   Christine Anthony PBV50WWest Suffolk/Eastern Masters/St. Edmunds Pacers5:16.975:11.478.2 
48:08.9   Christine Dearman SBV45WWatford8:08.96:10.716.8 
1500 SW ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:27.5   Emma Schaertlin Coffey  U17WCambridge & Coleridge5:12.34:53.0111.4 
26:00.9   Alice Kindell  U17WCambridge & Coleridge5:43.05:43.025.8 
36:15.0   Margaret Phillips  V60WCambridge & Coleridge/Eastern Masters5:55.075:53.5314.8 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:20.3   Carrie Bedingfield  SENWCambridge & Coleridge11:18.810:49.08.5 
211:57.1   Chloe Dearman SBU20WWatford11:29.6311:20.5910.2 
313:08.0   Jemma Weekes PBSENWHillingdon13:08.013:08.022.5 
413:51.1   Marie Kemp PBSENWDiss13:51.113:51.136.0 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:59.6   Joan Lasenby SBV50WCambridge & Coleridge/Cambridge Uni/Eastern Masters11:59.610:29.914.2 
212:49.5   Liza Croft  V35WWatford12:47.511:52.2327.3 
313:24.4   Lesley Conway  V55WHillingdon13:07.312:57.217.8 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:09.7   Robert Thompson  SENMHillingdon14:37.7414:37.74-3.3 
215:33.3   Thomas Stevens PBSENMDatchet/Cambridge & Coleridge15:33.315:33.3-2.6 
319:43.3   Adrian Harwood  V45MWatford19:12.419:12.48.1 
420:49.4   Cameron McKie SBU20MWest Suffolk20:49.416:47.7-3.4 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:55.1   James Laing SBU23MHillingdon/Brunel Uni London15:55.115:37.01-1.5 
216:14.6   James Chettle  SENMCambridge & Coleridge15:51.7515:26.531.5 
320:12.2   Maurice Keane PBV40MWatford20:12.220:12.28.6 
420:53.5   Sebastian Anthony SBU20MWest Suffolk20:53.516:37.83-4.2 
5000 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
117:14.4   Charles Wartnaby SBV40MCambridge & Coleridge17:14.416:16.50.1 
220:02.0   Andrew Howard  SENMCambridge & Coleridge19:32.518:11.217.1