Sweatshop Southern Athletics League Division 3 North External Results
Braintree
17 May 14
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.7   Adam Bateman  U20MBraintree1:55.261:55.2617.5 
22:02.0   James Sothcott SBU20MShaftesbury Barnet2:02.02:00.2419.3 
32:02.9   Sam Lloyd PBU20MHillingdon1:59.581:57.9312.3 
42:08.7   Peter Downhill  V45MHuntingdonshire/Eastern Masters2:06.52:05.304.6 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.3   Dominic Speight PBU20MHillingdon1:59.841:56.601.7 
22:10.4   Ben Holdgate PBU20MBraintree2:09.932:07.32.4 
32:13.4   Jade Cox PBU17MHuntingdonshire2:08.22:08.222.4 
42:15.7   Danny Digweed  SENMBarnet2:11.912:07.904.8 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:20.0   Michaela Mayor  SENWHillingdon/Thames Valley2:09.872:04.479.1 
22:28.9   Siobhan Skinner PBSENWHuntingdonshire2:27.12:18.289.0 
32:30.0   Jo Kent SBV45WBarnet2:30.02:26.095.4 
42:41.5   Claire Gordon PBV40WBraintree/Witham (Essex)2:41.52:41.520.0 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:36.4   Eloise Webb  U20WHuntingdonshire2:31.82:31.829.4 
22:46.0   Karen Murphy PBV45WBarnet2:43.12:43.17.3 
33:30.4   Danielle Holloway SBU17WBraintree3:30.43:10.636.0 
800 SW ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
1TBC   Gianina Mesina  U17WBraintree    
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:19.0   Thomas Butler SBU17MBarnet4:16.593:57.50-3.2 
24:24.2   Matt Pyatt SBV35MHuntingdonshire4:16.154:16.15-0.7 
34:28.0   Sam Lloyd  U20MHillingdon4:20.24:15.6812.3 
44:50.1   Ben Holdgate  U20MBraintree4:31.884:28.232.4 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:36.3   Dominic Speight PBU20MHillingdon4:36.34:06.751.7 
24:41.0   Richard McCormick  V50MBarnet/Enfield & Haringey4:36.44:18.73.7 
35:21.4   Derek Darnell SBV50MHuntingdonshire/Eastern Masters5:21.45:09.47.1 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:54.5   Michaela Mayor  SENWHillingdon/Thames Valley4:50.984:18.509.1 
25:17.3   Jo Kent  V45WBarnet5:05.534:58.45.4 
35:46.8   Kayleigh Beedon PBSENWBraintree5:40.65:40.628.3 
45:49.7   Rebecca Pedley SBU20WHuntingdonshire5:49.75:13.9429.9 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:07.6   Hannah Wells  U23WHillingdon4:56.314:56.317.0 
25:17.8   Maggie Cooper SBV45WShaftesbury Barnet5:17.85:00.38.8 
35:54.8   Eloise Webb SBU20WHuntingdonshire5:54.85:49.829.4 
 
3000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:13.3   James Laing  U23MHillingdon/Brunel Uni London8:53.778:50.22-2.0 
29:16.3   Matt Pyatt SBV35MHuntingdonshire9:16.39:12.4-0.7 
39:21.9   Alex Horton  SENMBarnet8:53.418:53.410.0 
49:58.7   Adam Bateman SBU20MBraintree9:44.99:44.917.5 
3000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:46.5   Grant Ramsay  V40MFairlands Valley Spartans/Scottish Vets H/Barnet9:38.39:24.650.9 
29:53.5   Mike Dooley PBV45MHillingdon/Army9:53.59:53.50.1 
310:55.0   Edward McNeill SBV35MHuntingdonshire10:55.010:13.413.5 
3000 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:39.3   Stevan Dokic PBV55MHillingdon11:39.311:39.312.4 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:55.9   Jo Kent  V45WBarnet10:45.610:24.75.4 
212:42.6   Eleanor Smith SBU20WHuntingdonshire12:42.610:54.015.7 
313:07.3   Lesley Conway SBV55WHillingdon13:07.312:57.217.4 
413:16.0   Claire Gordon PBV40WBraintree/Witham (Essex)13:16.013:16.020.0 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:14.8   Karen Murphy  V45WBarnet11:07.6811:01.67.3 
213:10.8   Donna Nash  V45WHillingdon13:00.912:28.932.4 
313:44.7   Carly Holland PBSENWBraintree13:44.713:44.735.2