Sweatshop Southern Athletics League Division 3 North External Results
Watford
19 Apr 14
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:08.5   Brent Atkins PBSENMLondon Heathside2:06.62:06.624.4 
22:09.7   David Lee PBU20MBiggleswade2:09.602:09.603.7 
32:10.5   Thomas Butler PBU17MBarnet2:06.261:56.51-3.7 
42:11.1   Thomas Rayner PBU17MWatford2:05.872:05.878.8 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:12.7   Chris Jones SBSENMLondon Heathside2:12.72:04.63.2 
22:16.9   Joseph Peppiatt  U17MBarnet2:08.302:00.270.4 
32:17.2   Jack Edwards  U23MBiggleswade2:15.72:15.728.7 
42:31.3   Dean Johal  U17MWatford2:21.32:17.121.0 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.2   Craig Brown PBV35MBiggleswade2:08.432:08.430.7 
22:12.8   Mark Cunningham  U17MBarnet2:11.022:04.9917.1 
32:15.9   Danny Digweed  SENMBarnet2:11.912:07.904.6 
42:19.9   Daniel Szajna  U20MLondon Heathside2:11.172:11.1725.7 
52:27.9   Raylin Sufran PBU20MLondon Heathside2:27.92:27.934.2 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:33.1   Jo Kent  V45WBarnet2:30.02:26.096.6 
22:42.1   Chloe Dearman  U20WWatford2:29.042:29.048.1 
32:49.2   Gina Heiss  SENWLondon Heathside2:40.12:40.132.4 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:07.4   Liza Croft  V35WWatford2:44.02:15.129.1 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:19.2   Billy Kelsey  U20MShaftesbury Barnet4:07.574:01.088.9 
24:19.3   Johnny Naylor  U17MLondon Heathside4:17.04:17.018.1 
34:58.4   Nick Harris SBV35MWatford4:58.44:49.995.7 
45:05.0   David Lee  U20MBiggleswade4:17.54:17.53.7 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:22.7   Thomas Butler  U17MBarnet4:16.593:52.90-3.7 
24:22.7   Brent Atkins  SENMLondon Heathside4:21.04:13.924.4 
35:21.1   Ryan Smith PBSENMBiggleswade5:21.15:21.126.9 
45:47.6   Graham Mayoh  V45MWatford5:09.34:52.9314.8 
1500 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:32.5   Chris Jones SBSENMLondon Heathside4:32.54:10.873.2 
24:44.0   Andrew Brooker  U23MLondon Heathside4:15.84:01.4-2.5 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:09.1   Jo Kent  V45WBarnet5:05.534:58.46.6 
25:16.9   Hannah Ridley  U20WBiggleswade5:07.25:04.794.6 
35:28.1   Angela Adcock  V35WWatford5:24.05:15.207.2 
45:35.0   Gina Heiss  SENWLondon Heathside5:29.25:29.232.4 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:17.8   Chloe Goodson  U17WShaftesbury Barnet5:07.404:53.8932.9 
25:31.3   AN Other SENWBigg    
36:16.9   Liza Croft  V35WWatford6:04.75:33.129.1 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:45.6   Jo Kent SBV45WBarnet10:45.610:24.76.6 
211:27.6   Alice Ebbage PBSENWBiggleswade11:27.611:27.626.4 
312:58.5   Chloe Dearman  U20WWatford11:29.6311:20.598.1 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
113:16.7   Helen Johal SBV45WWatford13:16.711:48.511.1 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:17.1   Will Morris PBSENMBarnet16:17.116:17.13.2 
216:47.5   Andrew Brooker  U23MLondon Heathside16:07.215:13.96-2.5 
317:50.8   David Lee PBU20MBiggleswade17:50.817:50.83.7 
419:12.4   Adrian Harwood PBV45MWatford19:12.419:12.47.0 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:54.0   Richard McCormick  V50MBarnet/Enfield & Haringey16:40.315:37.753.3 
217:51.6   Samuel Thompson  SENMLondon Heathside17:35.717:35.76.3