UK Youth Development U17/U20 League Division Southern North 2 External Results
Kingston
29 Jun 14
800 1500 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 U20M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.4Samuel Jones  U20MSt. Albans AC/St. Albans Striders1:54.541:52.50-3.4 
21:59.3Calum Roots  U20MGuildford & Godalming1:55.861:55.8627.5 
32:00.0Joseph Aherne PBU20MChiltern2:00.02:00.033.7 
42:07.3Jamie Millbank  U20MSt. Mary's Richmond2:03.72:02.542.9 
52:08.9Samuel Vassall SBU20MKingston & Poly/26.22:08.92:03.45.4 
62:11.5James Davis  U20MVale of Aylesbury2:03.902:03.360.7 
800 U20M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:06.1Harry Spawforth  U17MGuildford & Godalming1:55.971:54.1317.3 
22:08.6Joe Cochrane  U17MChiltern/Warwick Uni2:05.911:59.566.0 
32:24.7Peter Christian PBU20MSt. Mary's Richmond2:23.52:16.3430.9 
800 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:09.6William Ralston PBU17MVale of Aylesbury2:09.132:00.100.4 
22:09.8Neil Wellard  U17MKingston & Poly2:07.62:07.67.9 
32:12.1David Clark  U17MWycombe2:08.621:57.08-2.4 
42:14.5William Harvey  U17MGuildford & Godalming2:07.062:07.0633.0 
52:18.1Adam Watts SBU17MWalton2:18.12:14.430.7 
62:26.6Alexander Khlaf PBU17MThames Valley2:26.62:26.617.8 
800 U17M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:09.5Chris Cecil PBU17MKingston & Poly2:07.582:03.117.4 
22:16.0Aidan Kingman  U17MWycombe2:13.482:12.1230.6 
32:21.6Chrisophe Gilson PBU17MGuildford & Godalming2:21.62:21.639.2 
800 U20W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:21.8Suzie Monk  U20WGuildford & Godalming2:20.02:16.91.3 
22:28.7Natasha Taylor  U17WWycombe2:22.02:19.9013.1 
800 U20W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:40.3Amy Harris  U20WChiltern2:28.482:28.039.2 
800 U17W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:17.0Hannah Thear  U17WChiltern2:15.42:15.419.0 
22:17.1Isabel Dye  U17WThames Valley2:12.272:11.123.8 
32:27.7Georgia Bell  U17WSutton & District2:23.72:17.77.9 
42:29.9Orla Schatzlein PBU17WSt. Albans AC2:29.92:29.941.4 
52:30.1Lucie Fletcher SBU17WKingston & Poly2:30.12:28.6538.8 
62:37.2Jasmine Kobewka  U17WVale of Aylesbury2:35.22:35.247.8 
800 U17W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:24.6Emma Delgado  U17WWycombe2:18.062:17.8123.5 
22:36.0Matilda Toseland PBU17WHercules Wimbledon2:34.22:34.245.9 
32:38.6Laura Edwards  U17WSt. Albans AC/St. Albans Striders2:30.642:21.8342.4 
43:13.1Chloe Jones SBU17WVale of Aylesbury3:13.12:55.053.5 
 
1500 U20M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:58.7Daniel Wallis SBU20MGuildford & Godalming3:55.383:43.81-3.0 
24:04.6Hugo Fleming  U20MWalton3:58.983:58.980.0 
34:19.6Will Perkin  U17MChiltern4:04.873:50.02-3.4 
44:27.0Samuel Jones PBU20MSt. Albans AC/St. Albans Striders4:27.04:27.0-3.4 
54:29.1James Davis SBU20MVale of Aylesbury4:17.704:17.340.7 
66:12.2AN Other U20MTVH    
1500 U20M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:24.0Callum Neal  U20MChiltern4:19.344:19.3431.3 
24:31.1Joshua Bartholomew  U17MSutton & District/Sutton Runners4:27.334:27.3334.2 
34:40.2Jacob Hine D  U20MSt. Albans Striders4:36.14:32.0722.8 
44:43.1Ross Norman SBU20MGuildford & Godalming4:43.14:39.834.6 
1500 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:21.4Jonty Wager-Leigh  U17MChiltern4:08.664:04.42.4 
24:24.2Calum Beauchamp PBU17MWalton4:22.84:22.826.3 
34:24.5Samuel Cheesman  U17MGuildford & Godalming4:20.744:04.008.1 
44:33.0Ben Clarke  U17MSt. Albans AC/St. Albans Striders4:21.334:16.817.1 
54:35.1Harri Kane PBU17MVale of Aylesbury4:35.14:27.918.0 
64:42.9Harry Reynolds  U17MKingston & Poly4:16.214:11.9211.6 
74:43.5Alexander Khlaf PBU17MThames Valley4:43.54:43.517.8 
1500 U17M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:44.7Ethan Luck  U17MVale of Aylesbury4:30.854:30.8530.0 
24:44.9Samuel Howell  U17MChiltern4:43.64:09.763.9 
34:57.7Cassius Rathbone  U17MThames Valley4:35.84:34.2428.6 
45:05.5Joshua Hall SBU17MKingston & Poly5:05.54:39.634.5 
1500 U20W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:54.4Rebecca Robinson  U20WGuildford & Godalming4:52.34:52.324.4 
24:57.8Natasha Taylor  U17WWycombe4:50.04:50.013.1 
1500 U17W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:59.1Aimee Earlam  U17WGuildford & Godalming4:56.04:56.033.0 
25:04.5Hannah Thear  U17WChiltern4:45.444:44.6319.0 
35:21.5Rachel Parlour  U17WSt. Albans AC5:12.24:55.7920.1 
45:29.0Cecily Day  U17WTeam Hounslow5:19.65:12.645.2 
1500 U17W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:51.9Laura Davies  U17WGuildford & Godalming5:47.95:47.948.0 
26:02.5Laura Edwards  U17WSt. Albans AC/St. Albans Striders5:12.995:03.2242.4 
 
3000 U20M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:16.1Toby Clyde PBU20MThames Valley9:16.19:07.0-3.1 
29:25.2Kieran Gilfedder  U20MWycombe/Kingston Uni9:09.068:36.13-1.9 
39:34.1James Davis  U20MVale of Aylesbury9:17.599:17.590.7 
3000 U20M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:48.3Mateusz Sliwimski SBU20MWycombe9:48.39:30.127.8 
212:51.7Artur Domingos PBU20MThames Valley/Portugal12:51.712:51.744.7 
3000 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:48.3Jack Blyth SBU17MWycombe10:48.39:49.84.1 
211:11.0Adam Watts SBU17MWalton11:11.010:04.730.7 
3000 U17W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:27.0Tabitha Weddell  U17WSt. Albans AC/St. Albans Striders11:02.511:02.529.3