Cumbria County Championships External Results
Carlisle
25 May 13
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:10.3   Ian ROBERTSON SENMCope    
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.2   Brad Stalker PBU17MCopeland2:17.32:15.5921.9 
800 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.4   Alexander Birkett PBU15MKendal2:10.941:50.71-2.9 
22:28.8   Ross Groves PBU15MCarlisle Aspatria/Team North Cumbria2:28.82:19.122.9 
32:29.9   Jonty Dacre PBU15MBarrow & Furness2:29.92:29.925.6 
42:48.5   Ewan William Wynd  U15MCopeland2:46.12:46.135.9 
800 U13M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:24.5   Oliver Dustin PBU13MSeaton2:22.61:51.07-3.0 
23:05.2   Ben Garnett  U13MKendal3:04.72:52.434.3 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:38.3   Erin Proctor SBU17WHowgill/Kendal2:38.22:35.834.0 
800 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:27.3   Ashlyn Holliday PBU15WSeaton/Team North Cumbria2:27.32:22.36.9 
22:27.9   Camilla McKnespiey PBU15WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria2:24.12:24.18.0 
32:29.7   Emma Wright PBU15WCarlisle Aspatria2:27.32:22.95.7 
42:33.0   Heidi Murray  U15WKendal2:25.72:19.97.1 
52:34.1   Cerys Atkinson  U15WSeaton/Cumberland Fell Runners2:30.12:30.118.9 
62:36.0   Georgia Cooper PBU15WBarrow & Furness2:31.42:31.418.0 
72:37.3   Mia Senior PBU15WHelm Hill2:37.32:28.7620.3 
800 U13W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:25.5   Olivia Mason PBU13WSeaton/Cumberland Fell Runners/Team North Cumbria2:25.52:08.892.3 
22:26.6   Steph Driscoll PBU13WKendal2:26.62:12.715.7 
32:46.3   Melissa Sproul  U13WKendal2:38.52:25.19.8 
42:53.4   Alyssia Thompson  U13WBorder2:52.92:49.225.5 
 
1500 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:01.1   Kevin Bell SBSENMBorder3:46.583:46.58-3.4 
24:04.5   Matthew Grieve  U23MBorder/Leeds Beckett Uni/Northern Reivers3:53.683:52.64-3.3 
34:15.4   Michael Hoyle  U23MKendal4:06.73:58.58-2.0 
44:31.8   Steve Hebblethwaite SBSENMKeswick/Seaton4:22.64:19.0-1.0 
1500 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:36.8   Scott Wilson  U15MCarlisle Aspatria4:22.294:17.019.1 
24:39.6   Matthew SENIOR U17MKend    
35:05.2   Brad Stalker PBU17MCopeland4:59.04:39.3221.9 
1500 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:40.1   Cole Blaikie  U15MKendal4:30.44:12.35.8 
25:01.5   Matthew Adamson PBU15MBorder5:01.55:00.022.9 
1500 U13M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
16:21.6   Brad King  U13MEllenborough6:14.05:09.03.8 
1500 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:01.2   Abbie Hetherington  U20WCarlisle Aspatria4:47.54:22.582.9 
25:07.6   Ruth Hetherington SBV35WEden Runners5:07.64:37.717.9 
35:11.3   Michela Kellet PBU20WSeaton5:11.35:11.333.2 
1500 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:54.5   Rebecca Buchanan  U17WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria4:46.54:46.523.5 
25:42.9   Lucy Whelan  U17WCumberland Fell Runners5:40.15:40.134.8 
1500 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:06.6   Imogen Burrow PBU15WHelm Hill/Kendal5:06.64:57.26.2 
25:16.7   Sarah Brookes PBU15WBorder5:16.75:16.722.6 
35:21.4   Tiffany Penfold PBU15WCumberland Fell Runners5:21.44:50.373.8 
45:48.3   Lee MASON U15WCope    
1500 U13W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:48.0   Rebecca Keen PBU13WBarrow & Furness5:48.05:48.031.5 
 
3000 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:41.7   Ciaran Campbell PBU17MBorder9:39.89:26.214.7 
210:32.2   Ewan Waite T38/F38 PBU17MBorder10:09.110:09.14.9 
 
5000 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
117:12.8   Douglas Tickner  U23MDerwent Cockermouth/Newcastle Uni/Tyne Bridge17:01.6516:44.72.8 
217:14.6   Ross Campbell PBU20MBarrow & Furness17:14.617:14.6-0.8