National Junior Athletic League Brent Division External Results
Carshalton
29 Apr 12
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:21.2   Joshua Hodge PBU17MSutton & District2:21.22:21.235.7 
22:21.5   Nicholas Magrane  U17MAbingdon2:17.22:08.312.2 
800 U20M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:01.4   James Cody  U20MRadley1:58.601:58.0520.3 
22:02.5   Jonathan Davies  U20MReading AC1:58.331:48.94-5.8 
32:02.5   Tom O'Dowd  U20MHarrow1:55.81:55.6322.6 
42:05.8   Alex Penfold  U20MSutton & District/Sutton Runners2:02.392:00.6-0.7 
52:08.8   Hugo Cayssials  U20MThames Valley/France1:59.951:59.9521.9 
800 U20M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.4   Jonathon Roberts  U20MReading AC2:02.051:53.22-3.8 
22:06.9   James Hancock SBU17MSutton & District2:02.651:59.84-1.3 
32:13.4   Kai Hammond  U17MHarrow2:04.062:00.118.5 
42:18.0   Tom Fabes  U17MAbingdon2:13.62:04.390.5 
800 U20W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:40.2   Emma Taylor SBU20WReading AC2:40.22:25.728.1 
22:40.5   Ella Shears  U17WSutton & District2:39.462:35.936.0 
32:41.0   Louise Lightfoot SBU20WVale of Aylesbury2:41.02:36.036.0 
42:41.4   Aisling Draper  U17WHarrow2:26.62:26.636.0 
53:22.8   Emily Carstairs  U20WOxford City3:22.72:34.036.0 
800 U20W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:52.7   Rebecca Penfold SBU17WSutton & District2:52.72:43.736.0 
23:02.5   Abigail Froud SBU17WReading AC2:56.12:35.236.0 
33:15.8   Alix Lereculey  U17WHarrow2:58.92:58.936.0 
 
1500 U20M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:07.5   Shaun Wyllie  U20MBracknell AC3:50.043:41.43-3.5 
24:08.9   Patrick Taylor  U17MVale of Aylesbury4:00.833:56.33-4.5 
34:14.0   Jonathan Davies  U20MReading AC3:50.393:39.00-5.8 
44:15.9   Andrew Holliman  U20MHarrow4:12.74:00.138.9 
54:29.5   Hugo Cayssials  U20MThames Valley/France4:08.904:08.9021.9 
64:30.7   Mitch Lomas  U20MWhite Horse4:22.54:22.531.3 
74:43.5   Macauley Geddes SBU17MSutton & District4:43.54:16.4024.2 
1500 U20M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:10.7   Matthew Seddon  U17MBracknell AC4:02.123:54.05-2.2 
24:15.8   Jonathon Roberts  U20MReading AC3:57.203:47.75-3.8 
34:31.4   Sam Marshall  U20MWhite Horse4:27.334:12.922.6 
44:36.4   Kieran Lindars PBU17MVale of Aylesbury4:27.24:27.21.5 
1500 U20W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:53.2   Sky Draper  U17WHarrow4:45.74:44.935.3 
25:10.2   Sophie Lloyd  U17WWhite Horse/Cornwall5:04.25:00.88.4 
35:21.8   Cerys Aicken SBU20WReading AC5:21.85:07.736.0 
45:29.5   Hannah Wells PBU20WHillingdon5:09.854:56.316.8 
55:32.0   Fern Brereton  U20WBracknell AC4:51.304:48.629.5 
1500 U20W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:25.3   Ellie Kemp PBU20WReading AC5:25.35:25.336.0 
25:58.0   Katie Watkins  U17WHarrow5:24.25:24.222.3 
 
3000 U20M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:45.7   Scott Halsted PBU17MBracknell AC8:35.608:14.74-2.2 
29:26.9   Dalton McGuigan SBU20MHarrow/Finn Valley9:26.99:06.875.8 
39:31.5   Edward Stockdale PBU20MReading AC9:31.58:52.2-2.3 
49:39.5   Christian Von Eitzen SBU17MVale of Aylesbury/Germany9:39.58:28.43-5.0 
510:51.6   Ayuub Abdullahi PBU20MThames Valley10:51.610:51.635.8 
3000 U20M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:48.5   Jonathan Collier  U20MHarrow9:38.318:18.20-2.6 
3000 U20W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
113:00.8   Bethan Taylor SBU20WReading AC13:00.812:26.436.0 
213:11.9   Caitlin Deintyre U20WHarrow