Sainsbury's School Games External Results
Olympic Park
9 May 12
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.32   Sean Molloy SBU17MTonbridge1:48.241:47.76-4.8 
21:54.61   Patrick Taylor PBU17MVale of Aylesbury1:54.071:50.33-4.0 
31:55.23   Dominic Chambers  U17MDerby1:55.011:51.377.5 
41:55.39   Joseph Lancaster  U17MCity of Sheffield1:51.731:50.43-0.7 
51:56.64   Andrew Wright PBU17MWillowfield1:56.641:52.28-0.7 
61:57.83   Jacob Preece PBU17MCardiff1:55.991:54.6115.2 
71:58.36   Max Lancaster PBU17MGiffnock North1:57.081:53.4714.7 
81:59.18   Adam Howard  U17MOldham & Royton1:58.651:57.8824.1 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.35   Loren Bleaken  U17WTeam Bath2:04.592:04.5924.5 
22:09.62   Kaylee Dodd SBU17WBasildon2:07.642:03.380.6 
32:09.74   Georgie Hartigan PBU17WCoventry2:09.742:06.480.3 
42:10.36   Chelsea Jarvis  U17WStockport2:06.872:04.454.0 
52:14.04   Mhairi Hendry  U17WShettleston2:10.792:03.37-0.4 
62:14.74   Chloe Loredo PBU17WNew Marske2:13.082:13.0827.2 
72:17.20   Amy Jackson PBU17WCity of Derry2:17.202:17.2023.4 
82:19.08   Malika Rezougui  U17WCwmbran2:17.252:16.0830.4 
 
1500
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:06.61   Daniel Frith T20/F20 PBU20MBradford Airedale5:06.615:06.6136.0 
1500
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
16:04.00   Martina Barber T20/F20 PBU20WStevenage & North Herts/Oaklands Col6:04.006:01.631.8 
26:49.13   Laura Rawlins T20/F20 PBU17WTrafford6:49.136:02.725.0 
1500 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:52.91   Liam Dee PBU17MShaftesbury Barnet3:50.103:40.30-3.7 
23:53.24   Matthew Shirling SBU17MLiverpool H3:44.113:44.11-1.0 
33:58.56   Kyran Roberts PBU17MCarmarthen3:53.383:45.18-4.0 
44:04.05   Conall Kirk PBU17MLagan Valley4:04.054:04.05-0.4 
54:08.32   Lewis Boyle SBU17MVictoria Park City of Glasgow3:56.843:56.8422.2 
64:10.64   Thomas Newnham PBU17MIsle of Wight4:10.644:10.6416.0 
74:11.76   Michael Wilson SBU17MSunderland4:11.763:47.27-1.8 
84:14.05   Scott Greeves  U17MCity of Norwich4:09.783:45.73-3.5 
1500 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:26.74   Sophie Riches SBU17WChelmsford4:26.744:24.696.8 
24:30.93   Abbie Hetherington  U17WCarlisle Aspatria4:26.074:22.582.2 
34:31.84   Kathryn Gillespie SBU17WCentral/Team West4:30.434:16.6210.4 
44:36.64   Olivia Gwynn PBU17WSwansea4:36.644:34.4212.1 
54:38.90   Sian Rainsley SBU17WCoventry4:35.554:35.012.4 
64:38.93   Grace Baker  U17WAldershot, Farnham & District/Hastings AC4:34.044:29.4111.9 
74:52.51   Lydia Turner SBU17WBirtley4:42.684:23.580.9 
85:00.57   Emer Magee  U17WLagan Valley4:50.594:49.7015.4 
 
3000 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:40.92   Jack Crabtree  U17MTrafford8:26.638:12.53-4.2 
28:42.57   Alex Carter PBU17MTeam Bath8:36.38:20.038.2 
38:45.41   Waverton FIDELIS U17MBRA    
48:49.03   Jonathan Tobin PBU17MSwansea8:49.038:10.52-4.5 
58:53.32   James Hall PBU17MWharfedale/Bingley8:53.328:29.91-1.1 
68:59.60   Ryan Thomson SBU17MCambuslang8:59.608:18.86-1.0 
79:15.36   Paddy Robb  U17MSt. Malachy's9:01.38:36.48-0.3 
89:32.26   Ben Sutherland  U17MWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton9:05.028:31.666.4 
-DQ   Ryan Isaacson  U17MBedford & County9:06.838:49.8820.8 
3000 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:32.86   Amy Griffiths SBU17WLeicester9:32.869:13.47-0.6 
29:37.21   Bobby Clay  U17WInvicta East Kent9:34.958:59.125.4 
39:38.24   Bronwen Owen  U17WScarborough9:31.559:28.241.6 
410:12.42   Rebecca Croft SBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow10:12.429:57.971.4 
510:21.09   Eilidh Prise PBU17WAberdeen10:20.610:20.613.4 
610:33.28   Yasmin Wilson PBU17WLagan Valley10:23.6210:23.6226.4 
710:54.45   Rebecca Evans  U17WCardiff10:24.649:53.774.1 
811:18.64   Jodie Ferguson  U17WBlackpool, Wyre & Fylde10:56.610:21.033.0