National Junior League Midland Premier Division External Results
Derby
10 Jul 11
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.3   Joseph Coleshaw PBU20MNotts1:57.231:54.3228.2 
21:58.5   Chris Perrin SBU20MCannock & Stafford1:58.51:57.0-3.1 
32:01.0   Michael Ward PBU17MCardiff2:01.01:51.46-4.5 
42:01.4   Theo Blundell  U17MBirchfield H1:58.801:46.434.3 
52:01.5   Sean White  U20MSwansea2:00.522:00.5236.0 
62:02.5   Tom Charteress PBU17MRugby & Northampton1:59.821:58.812.3 
72:10.9   George Howick  U20MCharnwood2:10.892:07.926.7 
82:26.6   Jake Lancaster  U17MMansfield2:25.82:25.836.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:05.3   Ashley Wickett  U20MCannock & Stafford2:03.31:59.9223.1 
22:08.2   Paul Tobin  U20MSwansea2:05.41:54.06-2.6 
32:10.5   Ben Norris SBU20MNotts2:10.51:57.922.4 
42:11.7   Jacob Lott PBU20MBirchfield H2:11.72:11.736.0 
52:16.9   Harry Buttery SBU17MCharnwood2:16.92:11.432.6 
62:17.8   Robert Sutherland  U17MWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton2:12.82:12.0134.0 
72:39.7   Callum Bradwell PBU17MMansfield2:34.452:34.4536.0 
800 ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.6   Doug Musson PBU20MNotts1:58.331:52.62-4.0 
22:12.5   Sam Lacey  U17MBirchfield H2:07.091:57.3625.1 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:20.5   Emily Waugh  U20WRugby & Northampton2:19.12:19.10.4 
22:22.1   Jourdanna Beresford-Smith  U20WBirchfield H2:19.512:18.2036.0 
32:26.9   Elysia Pearson  U20WSwansea/West Wales2:24.12:18.9115.9 
42:30.3   Jenny Evans  U20WNotts2:28.742:28.14.6 
52:31.1   Teresa Hulme  U20WCannock & Stafford2:26.432:21.936.0 
62:33.7   Chevelle Baxter  U17WMansfield2:22.42:22.436.0 
72:40.9   Heledd Williams  U20WCardiff2:38.772:36.136.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:27.7   Catherine Hulme  U20WCannock & Stafford2:25.592:25.5932.6 
22:27.8   Mary Hughes  U17WRugby & Northampton2:27.22:22.9735.9 
32:28.5   Shanie Read SBU20WBirchfield H2:27.452:20.236.0 
42:33.2   Dannielle Franklin  U17WLlanelli/West Wales2:27.552:21.9821.9 
52:34.4   Holly Smith PBU17WMansfield2:33.052:33.0536.0 
62:41.2   Olivia Dyer PBU17WCardiff2:41.22:41.29.0 
 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.3   Robert Needham  U20MNotts3:58.23:48.05-3.9 
24:07.7   Elliot Giles PBU20MBirchfield H3:58.143:41.27-5.3 
34:09.2   Rory Grant  U20MRugby & Northampton4:01.63:56.22-3.0 
44:11.7   Jonathan Tobin  U17MSwansea4:06.893:45.04-4.4 
54:15.7   James McCann  U17MCannock & Stafford4:14.54:14.524.4 
64:42.3   George Howick  U20MCharnwood4:27.644:27.6426.7 
75:18.0   Jordan Boam  U17MMansfield5:01.544:24.82.8 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:09.6   Tom Collins  U20MNotts4:03.23:57.5819.3 
24:12.9   Ben Sutherland  U17MWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton4:05.103:54.737.6 
34:21.4   Matthew Richards  U20MPembrokeshire4:10.354:03.070.3 
44:25.6   Theo Blundell  U17MBirchfield H4:18.83:53.64.3 
54:29.5   Samuel Nicholls SBU17MCannock & Stafford4:29.54:25.530.4 
64:55.3   William Kirk  U20MCharnwood4:34.374:18.21-0.3 
75:46.6   Callum Bradwell  U17MMansfield5:24.545:24.5436.0 
1500 ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:22.5   Ben Norris SBU20MNotts4:22.54:07.52.4 
24:24.2   Connor Davies SBU17MSwansea4:15.204:09.2725.0 
34:26.7   Thomas Halloway PBU20MStaffordshire Moorlands/Cannock & Stafford4:26.74:16.020.5 
44:34.0   James Barker  U20MNotts4:30.84:30.824.7 
54:46.0   Stuart Davies SBU20MCannock & Stafford4:46.04:37.534.6 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:04.9   Catherine Hulme PBU20WCannock & Stafford5:01.905:01.9032.6 
25:08.9   Jemima Osborn  U20WSwansea/West Wales4:58.674:45.637.1 
35:12.1   Ellie Howat  U17WBirchfield H5:04.04:57.236.0 
45:13.4   Hayley Silver  U17WMansfield5:08.045:00.4430.9 
55:14.5   Charlotte Inwood  U20WRugby & Northampton5:00.804:38.7929.9 
65:16.0   Hannah Robinson  U17WNotts5:08.994:56.096.4 
75:18.3   Anna Morris  U17WCardiff5:17.564:58.1228.9 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:14.1   Iona Evans  U17WSwansea5:08.294:57.828.7 
25:14.8   Jessica Freeman  U17WBirchfield H4:59.844:54.135.9 
35:20.7   Eleanor Barnes  U20WRugby & Northampton5:07.15:01.330.1 
45:34.0   Demi Jakymelen  U17WMansfield/Derbyshire Schs4:57.284:48.1834.7 
55:44.9   Sarah Hulme  U20WCannock & Stafford5:42.25:03.836.0 
66:02.8   Izzy Lewis PBU17WCardiff6:02.86:02.836.0 
 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:55.4   Blayne Pick  U20MNotts8:47.808:47.8029.9 
29:10.3   James Perrin SBU20MCannock & Stafford9:10.39:01.070.1 
39:29.0   Luke Robinson SBU20MRugby & Northampton9:29.09:24.410.8 
49:35.0   Matthew Thomas PBU20MSwansea9:35.09:35.031.6 
59:36.1   Michael Ward PBU17MCardiff9:34.37:58.64-4.5 
69:38.1   Ben Griffiths PBU20MBirchfield H9:36.19:09.13-1.1 
710:06.0   Jake Lancaster PBU17MMansfield10:06.010:06.036.0 
810:08.2   William Kirk  U20MCharnwood9:57.559:24.50-0.3 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:24.5   Mark Thompson  U20MNotts9:11.208:55.563.9 
29:46.4   Aaron Houseman  U17MCannock & Stafford9:37.59:29.0415.4 
39:52.0   Matthew O'Leary  U20MNeath/West Wales9:28.099:00.7010.7 
410:31.0   Robert Male  U20MRugby & Northampton9:51.28:55.29-0.1 
510:45.3   Jordan Boam PBU17MMansfield10:45.39:59.42.8 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:38.0   Dannii Johnson  U20WBirchfield H10:09.5010:08.3128.9 
211:28.5   Sarah Bennett  U17WRugby & Northampton10:50.0910:50.0924.0 
311:59.6   Anna Morris  U17WCardiff11:48.611:10.9528.9 
412:01.8   Rebecca Bray SBU20WCannock & Stafford12:01.811:26.036.0 
512:08.2   Hannah Hardy PBU17WMansfield11:52.311:07.3421.1 
612:27.2   Kim Jalland  U17WCharnwood11:23.5411:22.6936.0 
713:16.3   Elysia Pearson PBU20WSwansea/West Wales13:16.313:16.315.9 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:09.6   Laura Muth  U20WBirchfield H11:01.6510:57.7036.0 
212:19.3   Clarissa Blake  U17WRugby & Northampton11:20.611:20.628.5 
312:58.3   Heledd Williams  U20WCardiff12:11.612:11.636.0 
413:22.5   Beth Clarke  U20WCannock & Stafford12:49.212:49.236.0 
514:11.8   Catrin Roberts U17WW Wal    
614:37.6   Holly Smith PBU17WMansfield14:37.614:37.636.0