National Junior League Southern Premier Division External Results
Bromley
24 Jul 11
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.14   Zak Curran  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow1:51.811:46.78-2.2 
21:54.72   Harry Sagel  U20MShaftesbury Barnet1:52.521:51.367.9 
31:56.00   Philip Sesemann  U20MBlackheath & Bromley1:53.41:51.13-5.1 
41:56.27   Tom Pye PBU20MEnfield & Haringey1:54.621:51.417.3 
51:57.66   Christopher Youell PBU20MChelmsford1:55.361:52.535.4 
62:01.29   Martainn Ramsay  U20MCity of Norwich1:57.71:53.92-2.1 
72:05.68   Liam Blaikie  U20MWoodford Green Essex Ladies1:59.511:59.5133.9 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.54   Richard Goodman  U20MShaftesbury Barnet1:56.221:53.47-4.6 
21:59.16   Connor Vine  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow1:55.991:55.9921.9 
31:59.77   Andre Coggins PBU17MEnfield & Haringey1:59.771:56.778.2 
42:00.76   Joseph Gill  U20MNewham & Essex Beagles1:58.501:57.3829.0 
52:01.22   Oliver Robinson  U20MBlackheath & Bromley1:58.081:58.0821.3 
62:06.90   Sam Benge  U20MWoodford Green Essex Ladies2:04.941:59.5010.9 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.96   Melissa Courtney SBU20WShaftesbury Barnet/Poole AC2:11.262:04.03-1.3 
22:16.45   Pippa Woolven  U20WWycombe2:16.282:15.342.3 
32:19.86   Katie Brown  U20WEnfield & Haringey2:17.772:16.4414.7 
42:21.37   Bex Myers  U20WWindsor Slough Eton & Hounslow2:18.342:14.817.5 
52:21.62   Emily Ballard PBU20WBasildon2:21.622:21.628.2 
62:25.48   Sophie Crofts  U17WChelmsford2:20.762:20.7634.2 
72:55.16   Lauren Freeman  U20WWoodford Green Essex Ladies2:50.42:46.8536.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:17.38   Kate Curran  U17WBlackheath & Bromley/Greenwich Tritons2:16.92:16.95.1 
22:18.03   Georgia Bell SBU20WShaftesbury Barnet2:12.512:03.383.2 
32:21.88   Sophie Johnstone  U20WChelmsford/Essex Schs2:21.372:21.0812.9 
42:36.35   Doja Atanda  U20WNewham & Essex Beagles2:34.592:28.0934.1 
52:37.80   Joanne Fallon  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow2:33.792:26.9536.0 
62:38.65   Isobel Moss  U17WWoodford Green Essex Ladies/Harlow AC2:36.482:34.2030.1 
73:02.50   Temitayo Alawoya PBU17WEnfield & Haringey3:02.503:02.5036.0 
 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:59.52   Richard Charles  U20MShaftesbury Barnet3:54.533:49.091.0 
24:08.48   Yasir Sheikh PBU20MNewham & Essex Beagles4:08.484:08.4835.3 
34:09.88   Alex Goodall PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow4:09.883:54.72-2.4 
44:11.14   Michael Christoforou  U20MEnfield & Haringey4:09.43:59.17-2.8 
54:21.50   Liam Blaikie  U20MWoodford Green Essex Ladies4:08.734:08.7333.9 
64:24.47   Georges Vacharopoulos PBU20MBlackheath & Bromley4:24.473:58.011.4 
74:30.77   James Jackson SBU20MCity of Norwich4:30.773:58.5836.0 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:01.50   Richard Goodman  U20MShaftesbury Barnet3:45.663:45.66-4.6 
24:18.94   Jack Philp  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow4:09.354:09.3533.1 
34:34.40   Stephen Strange  U20MBasildon4:20.024:01.30-2.6 
44:37.91   Oliver Robinson PBU20MBlackheath & Bromley4:37.914:37.9121.3 
54:59.42   Sam Benge  U20MWoodford Green Essex Ladies4:20.644:12.7210.9 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:43.08   Melissa Courtney  U20WShaftesbury Barnet/Poole AC4:27.874:05.82-1.3 
24:46.07   Poppy Blake  U20WChelmsford4:42.714:41.8835.7 
34:49.25   Pippa Woolven  U20WWycombe4:36.704:32.062.3 
45:10.64   Emily Bullis  U17WBasildon5:04.74:46.423.7 
55:33.40   Isobel Moss  U17WWoodford Green Essex Ladies/Harlow AC5:20.655:20.6530.1 
65:51.79   Joanne Fallon  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow5:34.05:04.7736.0 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:59.54   Katie-Ann Tuttlebury SBU20WChelmsford4:54.644:46.1536.0 
25:01.32   Ciara Stewart  U20WShaftesbury Barnet4:51.504:51.5027.7 
35:10.72   Melody Kane PBU20WBlackheath & Bromley5:10.725:03.7225.6 
45:25.79   Emily Ballard SBU20WBasildon5:25.794:58.428.2 
55:58.79   Stephanie Smith  U17WWoodford Green Essex Ladies5:49.055:49.0535.7 
 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:49.04   Michael Callegari  U17MShaftesbury Barnet8:28.898:06.237.9 
29:10.24   Frazer Heasman  U20MCity of Norwich9:08.209:08.205.6 
39:16.72   Khalid Al-Abaidy  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow/Oaklands Col/NWC Herts8:55.918:55.9121.2 
49:22.62   Nakole Iddirisu PBU20MNewham & Essex Beagles9:22.629:22.6233.9 
59:27.81   Andrew Revell  U17MIpswich9:18.519:10.618.7 
69:28.55   Ross Braden PBU20MBlackheath & Bromley9:28.558:44.16-3.0 
710:15.35   Sean Kenny  U17MWoodford Green Essex Ladies10:09.3010:09.3033.5 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:22.03   Ben Kennard  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow9:19.639:08.0118.4 
29:38.96   Bradley Wattleworth  U17MIpswich9:15.628:29.13-0.4 
310:01.90   Will Mercer  U20MBlackheath & Bromley9:40.639:40.6335.4 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:59.76   Lauren MacGregor  U20WWoodford Green Essex Ladies10:34.2310:28.1035.2 
211:06.87   Nastassja Potgieter SBU17WCity of Norwich11:06.8710:16.7627.3 
311:14.27   Alice Wills SBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow11:03.7010:46.736.0 
411:22.50   Freya Lenton SBU17WShaftesbury Barnet11:22.5011:19.736.0 
511:29.88   Clare Parkin  U20WBlackheath & Bromley10:40.0210:40.0224.3 
611:41.45   Katie Brown  U20WEnfield & Haringey11:30.5110:04.2614.7 
711:49.89   Jade Peel  U17WBasildon11:46.2310:39.534.2 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:16.53   Becky Hewitt  U20WWoodford Green Essex Ladies11:08.9610:54.319.3 
211:32.91   Isobel Thompson  U17WShaftesbury Barnet11:01.910:52.1625.7 
311:57.70   Abbie Schmid SBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow11:57.7011:54.9536.0 
412:18.52   Michelle Fewster  U20WBlackheath & Bromley11:35.7711:05.836.0 
3000 ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:51.13   Ross Tennant SBU17MIpswich9:51.138:28.57-1.4 
210:17.97   William Ruiz PBU17MBlackheath & Bromley10:17.978:57.84-1.2 
3DNF   Dennis Cross  U20MThurrock9:34.99:12.7315.0