BMC Regional Races External Results
Lee Valley
16 Jul 11
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.09   David Bishop  SENMBristol & West/New Mexico Uni1:50.381:50.225.9 
21:53.66   Ieuan Thomas  U23MCardiff/Cardiff Met Uni1:51.461:51.46-4.3 
31:53.88   Michael Kershaw  U23MCardiff/Cardiff Met Uni1:52.671:52.67-1.8 
41:54.10   Ian Williamson  SENMBirchfield H/Edinburgh AC/Loughborough Students1:53.241:51.158.5 
51:55.21   James Thie  SENMCardiff/Cardiff Met Uni1:50.31:49.82-1.5 
61:56.25   Chris Discombe  SENMLes Croupiers/Cardiff/Australia1:54.241:53.7135.0 
71:58.16   Tim Sundström  U23MSweden1:55.201:55.2019.2 
82:01.18   Mark Booth  U23MWycombe1:54.41:54.42.6 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.53   Chris Prothero  U23MCardiff/Glamorgan Uni1:56.421:55.551.1 
21:59.07   Joseph Gill  U20MNewham & Essex Beagles1:58.501:57.3830.1 
31:59.49   Peter Smale  SENMSouthend/Loughborough Students1:57.371:57.374.6 
42:00.05   Matthew Bennett SBSENMChiltern/Southampton Uni/Southampton2:00.051:57.76-2.1 
52:00.95   Dale Willis PBSENMCorby1:58.91:57.530.7 
62:01.88   Tommy Bower  U20MNewham & Essex Beagles1:58.851:58.145.5 
72:01.97   Jordan Maurice  U20MHerne Hill1:56.691:56.3919.9 
82:08.96   Jouni Lepfasaajo SENMFinland    
800m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.04   Wayne Lashley PBSENMDulwich2:04.792:02.064.3 
22:12.56   Rebecca Högberg  SENWSweden2:11.432:10.2936.0 
32:24.05   AN Other         
42:25.33   Maddy Smith  U17WLewes2:22.52:22.530.2 
52:27.77   Arnold Harrison PBU13MHighgate2:27.772:22.7031.8 
62:28.65   Tom Lambert  U15MLewes2:25.92:23.624.3 
72:39.24   Anne Doyle  SENWGuildford & Godalming/Gowran/Surrey Uni/Ireland2:25.472:25.4720.5 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:00.89   Alex Cornwell  U23MWoodford Green Essex Ladies/Birmingham Uni3:54.063:43.3414.6 
24:04.75   Mike Cummings  SENMHerne Hill/Hardley3:56.203:53.88-1.4 
34:05.41   Craig Price  SENMKingston & Poly3:59.943:59.9432.8 
44:07.36   Patrick Taylor  U17MVale of Aylesbury4:05.443:56.33-3.6 
54:08.62   Paul Coover  SENMUnited States4:04.64:04.636.0 
64:09.84   Matt Hibberd  SENMSouthampton4:03.373:58.380.5 
74:10.62   Jack Williams  U20MReading AC4:04.173:49.663.2 
84:11.62   Tom Heslop  U23MVictoria Park & Tower Hamlets/Cambridge Uni4:04.163:55.00-0.4 
1500m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:09.67   Josh Trigwell PBU20MExeter4:04.993:49.57-2.9 
24:09.83   Tom Holden PBU15MSouth London4:09.833:46.301.7 
34:30.67   James Hancock PBU15MSutton & District4:22.74:05.7-0.3 
44:49.28   Holly Archer  U20WWest Suffolk4:35.764:22.362.2 
54:53.19   Sophie Parkes  U17WCambridge H4:50.14:44.5232.2 
64:57.97   Elle Roche  U20WMarshall Milton Keynes4:40.084:30.773.5 
74:59.19   Bernadine Pritchett  V40WWoodford Green Essex Ladies/Veterans4:48.834:31.5214.2 
85:01.77   Vicky Baddick  SENWStragglers4:50.384:33.459.8 
95:13.0   Diana Chklar (nee Kennedy)  SENWWoodford Green Essex Ladies5:01.124:48.809.8 
105:17.4   Michael Goddard  U17MChiltern/Hertfordshire Schs4:10.454:03.216.0 
115:17.7   James Stockings  U17MWoodford Green Essex Ladies4:08.043:50.18-3.3 
125:21.1   Hannah Sheridan PBU23WBarnet/Birmingham Uni5:21.15:21.112.7