BMC Regional Races External Results
Eltham
18 Aug 10
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
Men 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:47.80   Andrew Osagie  U23MHarlow AC/St. Mary's Uni1:46.411:43.77-5.3 
21:48.37   Joe Durrant PBU23MCambridge H/Birmingham Uni1:48.371:48.3713.0 
31:48.65   Jonathan Cook PBSENMAchilles/Cambridge Uni1:48.651:48.65-0.7 
41:48.90   Chris Warburton PBSENMNotts/Loughborough Students1:48.901:48.442.4 
51:49.11   Oliver Blake SBU23MOswestry/Loughborough Students1:49.111:48.85-0.2 
61:49.68   Danny Barkes PBSENMMansfield1:49.681:49.3032.2 
71:50.11   James Thie SBSENMCardiff1:50.111:49.82-2.0 
81:51.17   Oliver Heeks  U23MOrion/Portsmouth Uni1:49.351:49.3525.2 
91:52.26   Christopher Harvey  U23MCannock & Stafford1:49.201:49.2012.0 
Men 800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:50.10   Rory Chesser PBSENMEnnis Track/Newham & Essex Beagles/St. Mary's Uni/Ireland1:50.101:50.02-1.9 
21:51.12   Jonathan Hay PBU20MAldershot, Farnham & District1:51.121:49.97-4.8 
31:52.77   Gavin O'Sullivan SBSENMRaheny Shamrocks/Ireland1:52.771:52.3436.0 
41:53.01   Ben Harding SBSENMBlackheath & Bromley/Brunel Uni London1:53.011:51.75-3.1 
51:53.10   Ian Williamson PBSENMCambridge & Coleridge/Edinburgh AC/Loughborough Students/Bir1:53.101:51.158.2 
61:53.12   Daniel Stepney SBU23MBrighton Phoenix/Brighton Uni1:53.121:49.98-1.1 
71:53.93   Martin Mashford  SENMAldershot, Farnham & District1:51.151:51.150.4 
81:53.96   Martin Flook  SENMBristol & West/Mendip1:53.241:52.3629.4 
91:53.97   Omar Mansour  U20MWoodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:53.251:53.257.0 
101:54.05   Bjartmar Arnuson U23MIceland    
111:54.50   John Spence  SENMHallamshire/Sheffield Hallam Uni1:53.231:53.2336.0 
Men 800m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.55   Peter Bridger SBSENMLuton/Lancaster Uni1:54.551:53.330.9 
21:54.72   Matt Willmott SBU23MMarshall Milton Keynes/Birmingham Uni1:54.721:54.3429.2 
31:55.55   Chris Carter  U23MTelford AC/Birmingham Uni1:54.91:54.913.8 
41:55.63   Tim Prendergast SBSENMWoodford Green Essex Ladies/New Zealand1:55.631:54.442.3 
51:55.74   Liam White PBU20MHercules Wimbledon1:55.741:55.616.2 
61:56.70   Sam Deathe  U20MMarshall Milton Keynes1:56.41:53.6415.7 
71:56.86   Chris Lamb  SENMRugby & Northampton1:55.51:52.862.1 
81:57.50   Max Thomas  U20MHastings AC1:56.711:50.828.9 
91:59.08   Tom McKellar  U20MBasingstoke & Mid Hants1:54.351:52.1517.3 
102:01.73   Andrew Mariani  U23MWoodford Green Essex Ladies/Loughborough Students1:55.01:51.97-1.4 
Men 800m D
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.14   Stephen Cavey SBU20MBlackheath & Bromley/Loughborough Students1:56.141:54.6430.5 
21:58.06   Jamie Taylor-Caldwell PBU20MEaling Southall & Middx1:58.061:53.55-3.2 
31:58.14   Liam McNabola  SENMLuton1:56.281:55.902.2 
41:58.25   Dave McKinlay SBSENMBlackheath & Bromley1:58.251:54.2712.6 
51:58.34   Peter Smale  U23MSouthend/Loughborough Students1:57.961:57.373.8 
61:59.04   Stewart Davis  SENMEaling Southall & Middx/Antigua & Barbuda1:57.941:57.9425.1 
71:59.07   Alexander Hookway PBU20MTonbridge1:59.071:57.771.4 
81:59.56   Steven Baldock  V40MHastings AC1:57.31:50.05.1 
91:59.65   Ian Conroy SBSENMRaheny Shamrocks/Ireland1:59.651:59.060.4 
102:00.04   Alex Gibbins SBSENMBlackheath & Bromley2:00.041:59.00-1.3 
112:00.11   Rich Airey  SENMBrighton & Hove1:59.351:56.211.7 
Men 800m E
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.47   Donald Carter SBU23MInvicta East Kent/St. Mary's Uni1:58.471:52.590.7 
21:58.56   Mark Ryall PBSENMVictoria Park & Tower Hamlets1:58.561:58.56-1.7 
31:58.94   Max Pickard PBU20MBrighton Phoenix1:58.941:52.25-2.5 
41:59.79   Daniel Ryan SBSENMBlackheath & Bromley/Loughborough Students1:59.791:53.5236.0 
51:59.90   Joseph Gill PBU20MNewham & Essex Beagles1:59.171:57.3829.0 
62:00.44   James Taylor PBU20MTonbridge2:00.442:00.440.5 
72:01.90   Patrick Lucas PBU15MCroydon2:01.901:54.16-1.5 
82:02.00   Danny Brewer PBU23MBlackheath & Bromley/Sheffield Uni2:02.002:01.54-0.1 
92:02.60   Tom Cox  U20MTonbridge2:01.941:54.560.1 
102:03.96   Sam Hudson  U17MInvicta East Kent2:02.901:59.0911.4 
112:07.21   Ian Frith  U23MBlackheath & Bromley/Dulwich2:06.92:06.94.0 
Women 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.97   Rose-Anne Galligan  SENWGloucester/St. Mary's Uni/Shaftesbury Barnet/Ireland2:01.762:00.586.5 
22:02.99   Danielle Christmas  SENWCrawley/Loughborough Students2:02.542:02.5435.9 
32:03.21   Tara Bird SBSENWWoodford Green Essex Ladies/Brunel Uni London2:03.212:02.5423.6 
42:04.00   Charlotte Best  SENWCrawley/Loughborough Students2:01.882:01.5017.8 
52:04.38   Karen Cudby (was Harewood)  SENWCorby2:04.142:00.5333.8 
62:05.36   Claire Tarplee PBU23WSolihull & Small Heath/Loughborough Students2:05.362:03.292.5 
72:05.58   Jessica Judd PBU17WChelmsford2:05.581:59.77-1.5 
Women 800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.74   Vicky Fouhy  U23WWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni2:07.462:05.557.7 
22:09.90   Hayley Beard  SENWStevenage & North Herts2:09.722:04.7835.8 
32:09.95   Abbey McGhee  U23WVictoria Park City of Glasgow/Loughborough Students2:09.192:08.825.9 
42:10.11   Molly Renfer  U20WKingston & Poly2:08.942:08.331.6 
52:10.66   Jordan Kinney  U23WRoyal Sutton Coldfield/Loughborough Students2:09.402:09.4036.0 
62:11.72   Alex Mundell PBU15WCity of Salisbury2:11.722:10.25.0 
 
Men 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:51.7   Adam Clarke  U20MAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni/Hastings AC3:49.453:38.35-5.4 
23:56.4   Nick Duggan SBSENMCrawley3:56.43:52.2815.6 
33:56.4   Ãžorbergur Ingi Jã³nsson SENMIceland    
43:59.1   Ben Tyler SBU23MMedway & Maidstone/Brunel Uni London3:59.13:53.17-0.9 
53:59.6   Alex Robinson PBU20MHercules Wimbledon3:59.63:52.15-2.3 
64:00.0   Tom Bowerman  U23MAldershot, Farnham & District/Swansea Uni3:55.673:50.64-1.5 
74:00.9   Jason Prickett PBU20MInvicta East Kent4:00.93:49.1323.6 
84:01.9   Daniel Bradley PBSENMTonbridge/Aldershot, Farnham & District4:01.93:58.9-0.6 
94:02.6   Tom Collins SBSENMMedway & Maidstone4:02.64:00.57-2.5 
104:02.8   Tom Phillips SBU23MWoodford Green Essex Ladies/Cardiff Met Uni4:02.83:46.82-1.1 
Men 1500m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:08.80   Matt Eager PBU20MMarshall Milton Keynes/Birmingham Uni4:08.804:05.1029.9 
24:10.33   Charlie Joslin-Allen PBU17MTonbridge4:10.333:54.19-3.4 
34:11.55   Nick Wood  U20MDartford H/Cardiff Met Uni4:10.254:01.22.4 
44:12.21   Joe Toomey PBU20MHercules Wimbledon4:12.214:12.21-0.5 
54:17.81   Tom Corbett PBU20MBedford & County/Team Bedfordshire4:17.814:17.8132.8 
64:20.00   Billy Hutton  U15MVictoria Park & Tower Hamlets4:13.364:13.3633.4 
74:21.51   Ben Shearer SBSENMCambridge H4:21.514:19.2-1.3 
84:22.82   James Miles  SENMBrighton Phoenix4:22.484:21.103.3 
94:24.31   Lauren Deadman  SENWHavering4:23.14:13.911.5 
104:29.49   Ben Burton  U17MInvicta East Kent4:25.844:25.8415.2 
114:40.05   Amanda Jones  SENWSwansea/Army4:21.554:21.5523.0 
Mixed 1500m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:21.95   Buzz Shephard SBSENMDulwich4:21.954:18.54-0.6 
24:30.42   Gary Bishop PBV45MBlackheath & Bromley4:30.154:30.1536.0 
34:33.07   Ross Braden  U20MBlackheath & Bromley4:31.54:09.06-3.0 
44:36.23   Jacob Burton  U17MInvicta East Kent4:34.14:34.119.3 
54:37.02   Heather Timmins  U23WWarrington AC/Thames Valley4:33.54:28.322.3 
64:37.41   Lascelles Hussey  U15MHerne Hill4:31.53:47.85-2.2 
74:37.72   Lewis Elsey PBU17MBexley4:37.724:16.8417.0 
84:47.68   Adam Willis SBU17MBexley4:47.684:20.229.5 
94:49.87   Ben Foreman  U15MSouth London4:44.824:08.3720.4 
104:50.30   Rebecca Howard PBU15WAldershot, Farnham & District4:50.304:40.586.5 
115:01.60   Joseph O'Hara  U15MBexley4:42.83:57.9-1.3 
125:03.25   Sophie Foreman  U15WSouth London4:58.304:40.1716.9 
135:06.13   Thomas Wright  U17MBexley4:59.74:01.660.1