BMC Regional Races External Results
Parliament Hill
14 Aug 10
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:49.40   Andrew Osagie  U23MHarlow AC/St. Mary's Uni1:46.411:43.77-6.2 
21:49.79   Ed Aston  U23MCambridge & Coleridge/Birmingham Uni/Birchfield H1:47.021:47.029.2 
31:50.70   Ben Scarlett  SENMSwindon/Loughborough Students/Medway & Maidstone1:49.251:47.8827.3 
41:50.90   Oliver Blake  U23MOswestry/Loughborough Students1:49.111:48.85-1.9 
51:50.99   Danny Barkes  SENMMansfield1:49.681:49.3030.1 
61:52.17   Samatar Farah PBSENMNewham & Essex Beagles1:52.171:52.171.8 
71:52.32   Alan Webb PBSENMUnited States1:52.321:52.3236.0 
81:53.37   Aniel Smith  SENMNew Zealand1:53.001:53.0036.0 
91:53.65   Hakon Brox PBSENMNorway1:53.651:53.6536.0 
800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.18   Daniel Stepney  U23MBrighton Phoenix/Brighton Uni1:53.121:49.98-3.0 
21:56.80   Tom Bowerman SBU23MAldershot, Farnham & District/Swansea Uni1:55.601:53.10-2.7 
31:57.33   Tom Phillips  U23MWoodford Green Essex Ladies/Cardiff Met Uni1:56.761:51.480.6 
41:57.51   Adam Stainsby  U23MWorthing/Brighton & Hove/Brunel Uni London/Harrow1:56.041:56.0428.2 
51:58.51   Jonathan Henderson PBSENMHerne Hill/Edinburgh Uni1:58.511:58.1217.2 
62:01.61   Bryan Brett SBSENMBrighton & Hove2:01.611:56.9234.8 
72:02.15   Snorri Stef├ínsson PBU20MIceland2:02.152:02.1536.0 
82:03.20   Matthew Bland SBV40MHavering/Eastern Masters/Thrift Green2:03.202:02.60.0 
92:07.25   Ben Sutherland  U15MWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton2:03.601:57.005.6 
800m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:08.51   Rob Webster  V45MOxford City2:07.32:03.53.5 
22:20.77   Ben Foreman  U15MSouth London2:20.401:57.9218.3 
32:31.09   Ruth Myburgh  U17WSouth London2:19.842:19.8436.0 
42:36.67   Sophie Foreman  U15WSouth London2:28.92:18.8614.9 
 
1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:56.40   Kojo Kyereme SBV35MShaftesbury Barnet/Herne Hill3:56.403:49.90-2.9 
23:56.63   Mehretab Solomon PBU23MVictoria Park & Tower Hamlets/London Heathside/Eritrea3:56.633:56.6324.4 
33:57.52   Mark Ryall PBSENMVictoria Park & Tower Hamlets3:57.523:57.52-1.9 
43:58.12   Ryan McKinlay PBSENMHighgate/Woodford Green Essex Ladies3:58.123:52.386.1 
53:58.61   Shaun Dixon SBSENMHighgate3:58.613:56.65-3.3 
63:59.08   Sagie Benaim PBU23MShaftesbury Barnet3:59.083:59.0832.5 
74:01.85   Mike Cummings PBSENMHerne Hill/Hardley4:01.853:53.88-3.8 
84:03.55   Mohamed Charkaoui-Essouni PBU20MShaftesbury Barnet/Spain4:03.553:55.8125.3 
94:09.49   Stephen Cavey  U20MBlackheath & Bromley/Loughborough Students4:06.493:55.3328.2 
104:12.77   Tom Heslop  U23MVictoria Park & Tower Hamlets/Cambridge Uni4:02.853:55.00-1.1 
114:16.56   Ian Frith PBU23MBlackheath & Bromley/Dulwich4:15.494:09.692.3 
124:22.99   William Laing PBU20MHighgate4:22.994:22.9936.0 
134:36.71   Lascelles Hussey  U15MHerne Hill4:31.53:47.85-4.0 
144:39.85   Katy Bird  U17WChichester4:31.364:31.3628.5