BMC Regional Races External Results
Eltham
24 May 17
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:50.53   Sean Molloy  U23MTonbridge/St. Mary's Uni1:47.761:47.76-5.4 
21:51.93   Nzimah Akpan  SENMLiverpool H/St. Mary's Uni1:49.131:49.13-4.1 
31:52.03   Hamza Kadir PBU20MShaftesbury Barnet1:52.031:52.03-4.3 
41:52.25   Max Pickard PBSENMBrighton Phoenix1:52.251:52.25-3.8 
51:53.11   Joseph O'Hara SBU23MBexley/St. Mary's Uni1:53.111:48.88-3.2 
61:53.25   Charlie Baldwin  U23MCrawley/St. Mary's Uni1:53.091:51.8-3.3 
71:54.11   Dan Riddington PBU23MBracknell AC1:54.111:54.115.0 
81:54.33   Patrick Lucas SBU23MCroydon/Loughborough Students1:54.331:54.16-3.3 
91:56.76   George Elliott  U23MBasildon/St. Mary's Uni1:53.841:53.84-2.6 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.30   Josh Eeles PBU20MBrighton Phoenix1:53.951:53.95-3.0 
21:54.83   Mohamed Ismail Mohamed PBSENMShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni1:54.521:54.52-3.2 
31:54.95   Aaron Bennett  SENMSouthampton1:51.631:49.18-4.3 
41:55.51   Ramone Martinez-Rodney PBSENMVictoria Park & Tower Hamlets1:55.511:55.51-3.1 
51:55.59   Paul Scanlan  SENMWoodford Green Essex Ladies/Leevale/Brunel Uni London/Irelan1:54.371:53.47-3.2 
61:56.22   Kieran Eland PBU23MTonbridge1:55.301:55.30-3.2 
71:56.24   Mike Cummings SBSENMHerne Hill/Hardley1:55.781:55.34-3.8 
81:56.29   Feysel Nadew SBU20MHerne Hill1:56.291:53.94-3.1 
91:56.45   Kieron Connor PBU20MCroydon1:56.451:56.45-2.5 
101:58.46   Oliver Johnson  U20MBrighton Phoenix1:54.181:54.18-3.2 
111:59.02   Alec Finch SBU23MThurrock/Loughborough Students1:57.961:57.1-2.7 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.47   Eric Sapac SBSENMHerne Hill/Australia1:54.681:52.71-3.2 
21:55.73   Oliver Lill PBU17MBasildon1:55.731:55.73-2.6 
31:56.65   Cameron Payas PBU20MMedway & Maidstone/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibralta1:54.601:54.60-3.0 
41:56.67   Daniel Seagrove PBU20MTonbridge1:56.001:56.00-2.3 
51:57.58   Mitchel Cox PBU20MBasildon1:57.581:57.58-2.0 
61:58.87   Christian Lee PBU20MTonbridge/Croydon1:57.381:57.38-2.3 
71:58.92   Bikram Singh  U23MTamworth1:57.671:57.67-1.7 
81:58.98   Jack Higgins PBU17MBexley1:58.981:58.98-1.3 
91:59.57   Richard Macaulay  SENMLondon Heathside1:56.521:56.52-2.9 
101:59.96   Harry Swindells SBU20MBrighton Phoenix1:59.961:57.8-0.9 
112:02.19   Noor Mohamoud  U23MHarrow2:00.101:57.740.0 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:01.16   Najibe Arbe PBU17MShaftesbury Barnet2:01.162:01.16-0.3 
22:01.27   Joseph Geller PBU17MWoodford Green Essex Ladies2:01.272:01.27-1.7 
32:01.44   Zak Wort PBU17MKingston & Poly/Middlesex Schs1:59.811:59.81-0.8 
42:02.14   Steven Tester  SENMTonbridge2:01.581:58.2-0.2 
52:02.77   Christopher McGurk SBSENMNotts/Oxford Uni/Achilles2:02.771:55.84-1.0 
62:04.00   Revee Walcott-Nolan SBU23WLuton/Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni2:03.202:02.32-1.0 
72:05.55   Tom Mackman SBU20MBrighton Phoenix/Horsham Blue Star2:01.702:01.70-0.5 
82:05.84   Oscar Hussey SBU20MBlackheath & Bromley/Dulwich2:00.532:00.53-1.9 
92:05.99   Stuart McNally PBV40MDartford H2:05.992:05.990.1 
102:06.02   Sidnie Ward  U15MWoodford Green Essex Ladies2:01.532:01.53-1.0 
112:06.21   Regan Thomas PBU17MBexley2:05.902:05.900.5 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.72   Ronnie Stowell PBU17MBexley2:06.62:06.60.2 
22:09.61   Mollie O'Sullivan PBU20WHerne Hill2:08.312:08.310.9 
32:13.39   Martin Smith  V35MBexley2:07.62:07.61.2 
42:13.95   Rosa Prideaux PBU23WChelmsford/Billericay2:13.102:13.102.3 
52:15.28   Alex Brothwell PBU15MBrighton Phoenix2:15.282:15.283.6 
62:15.34   Sophie Dowle SBU20WCrawley2:12.772:12.772.8 
72:15.89   Alice Harray PBU20WThames Valley2:12.032:12.033.1 
82:16.50   Ella Newton  U20WHerne Hill/Cambridge H2:15.192:15.192.6 
92:17.10   Charlotte Alexander PBU17WHerne Hill/Crawley2:16.752:16.751.5 
102:17.15   Elizabeth Bentham  U17WLuton2:14.232:14.232.7 
800m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.10   Samuel Hallett PBU20MMedway & Maidstone2:11.402:11.402.4 
22:15.42   Saffron Moore SBU15WCity of Portsmouth2:12.352:12.352.5 
32:15.99   Zakia Mossi PBU15WBlackheath & Bromley2:12.852:12.851.9 
42:18.54   Rufus Kent  U20MShaftesbury Barnet2:08.212:08.211.4 
52:18.85   Annabel Hobday  U17WKingston & Poly2:15.532:15.533.0 
62:20.75   Scarlett Kent  U17WShaftesbury Barnet2:19.082:19.084.3 
72:22.26   Lia Radus  U17WBlackheath & Bromley2:20.262:18.962.6 
800m G (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:24.55   Lucrezia Polloni PBU15WBlackheath & Bromley2:23.162:23.165.6 
22:24.75   Lily Tappenden SBU17WBlackheath & Bromley2:21.042:21.044.6 
32:28.25   Ethan Smith PBU15MBexley2:28.252:28.257.1 
42:29.19   Alexa Parker  SENWBristol & West/Bristol Uni2:24.352:21.496.0 
52:31.04   Maayan Radus  U15WBlackheath & Bromley2:28.672:28.675.3 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:52.10   Ross Skelton PBSENMBrighton Phoenix/St. Mary's Uni/Crawley3:52.103:52.10-4.1 
23:52.45   Luke Conway PBSENMNewham & Essex Beagles3:46.633:46.63-5.0 
33:56.70   Max Jones PBU20MBasildon3:56.563:56.56-2.4 
43:57.00   Max Wharton  U23MLiverpool H/St. Mary's Uni3:53.143:47.21-4.3 
53:57.02   Declan Neary PBU23MCity of York/Brighton Uni/Brighton Phoenix3:56.513:56.51-2.8 
63:58.09   Thomas Butler PBU20MBarnet/St. Mary's Uni/Shaftesbury Barnet3:57.503:57.50-2.8 
73:58.28   Daniel Stidder PBU20MBrighton Phoenix/Crawley/Crawley3:58.283:58.28-2.2 
83:58.48   Mohamed Hashi PBSENMEaling Southall & Middx/Greenwich University3:58.483:58.48-2.3 
93:59.79   Jack Woods PBU23MCrawley3:59.793:59.79-2.4 
104:02.59   Danny Ray SBU20MReading AC4:02.593:56.90-1.8 
114:03.36   Joe Smith PBU17MCrawley4:02.234:02.23-2.3 
124:09.28   Mukhtar Farah SBU20MEaling Southall & Middx/St. Mary's Uni4:09.284:01.43-1.0 
134:12.42   Brodie Denholm  U20MBrighton & Hove4:03.514:03.51-1.1 
1500m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.10   Marshall Smith PBU20MAshford AC4:03.504:03.50-2.4 
24:04.72   Matthew Francis PBU17MBlackheath & Bromley4:04.724:04.72-1.8 
34:05.28   Andre Coggins PBSENMEnfield & Haringey/St. Mary's Uni4:05.284:05.2814.9 
44:05.53   Daniel Kennedy PBSENMBlackheath & Bromley4:04.674:04.67-2.5 
54:06.33   Ben Winfield PBU17MShaftesbury Barnet/Hertfordshire Schs4:06.334:06.33-0.8 
64:10.34   Daniel Riley PBU17MBasildon4:10.344:10.34-0.5 
74:11.35   Peter Guy PBU17MBlackheath & Bromley4:11.354:11.35-2.6 
84:15.80   Conall McGinness PBU17MHuntingdonshire4:15.804:15.80-0.8 
94:18.34   Anold Perana PBU17MCrawley4:18.344:18.340.0 
104:18.59   Ted Higgins PBU17MBexley4:18.594:18.590.7 
114:18.83   Khahisa Mhlanga PBU20WChelmsford4:18.834:18.83-0.7 
124:19.33   Callum Stone PBU15MCrawley4:19.334:19.330.6 
134:19.58   Tamara Armoush PBSENWBirchfield H/Jordan4:18.254:18.250.0 
144:22.57   Hamish Reilly PBU15MMedway & Maidstone4:22.574:22.572.4 
1500m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:33.46   Hannah Viner PBU23WHighgate/King's College London4:24.574:24.570.8 
24:33.54   India Weir PBU20WThames Valley4:30.824:30.821.8 
34:36.36   Kosana Weir PBU20WThames Valley4:33.674:33.672.7 
44:36.39   Naomi Toft  U15WBlackheath & Bromley4:35.64:35.62.4 
54:37.62   Matthew Crane PBU17MBexley4:37.624:37.623.1 
64:40.22   Yasmin Austridge SBU20WBlackheath & Bromley4:40.224:38.683.5 
74:40.26   Maia Hardman PBU17WBrighton Phoenix4:40.244:40.243.2 
84:40.64   Morgan Squibb PBU15WBlackheath & Bromley4:34.674:34.671.5 
94:45.36   Lara Atkinson SBU17WCambridge H4:40.264:39.433.3 
104:46.42   Emily Bullis PBU23WBasildon/Middlesex Uni/Newham & Essex Beagles4:46.424:46.424.3 
114:46.83   Yasmin Goater SBSENWGuildford & Godalming/Sheffield Hallam Uni4:45.634:43.893.5 
124:48.54   Tara Bage PBU20WBrighton Phoenix4:40.154:40.153.1 
134:50.61   Pippa Roessler PBU15WReigate Priory4:44.574:44.574.0 
144:51.76   Elizabeth Miller SBU17WTonbridge4:51.764:47.105.0 
154:52.56   Lucy Broderick  U15WReigate Priory4:50.134:50.134.2 
164:53.70   Isabel Bradley SBU23WKent4:53.704:38.85.4 
174:57.89   Olivia Dowle PBU20WCrawley4:57.894:57.896.3 
185:08.87   Olivia Berry PBU15WBlackheath & Bromley5:04.205:04.206.6 
195:11.53   Bethany Panton PBU15WBlackheath & Bromley5:08.655:08.657.0 
 
5000m A (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
114:39.60   Abdishakur Abdulle PBSENMHillingdon14:25.1614:25.16-4.0 
215:04.63   Neil Phillips SBV35MKent/St. Mary's Uni15:04.6314:45.75-2.2 
315:07.58   James Westlake SBSENMCrawley15:07.5815:02.32-3.5 
415:13.25   Kevin Moore PBSENMBrighton & Hove/Ireland14:59.8914:59.89-2.5 
515:15.30   Lawrence Avery PBV35MKent15:15.3015:15.30-1.9 
615:19.19   Daniel Robinson PBV35MBRAT15:19.1915:19.19-2.6 
715:20.25   Jeevanesh Soundararajah PBSENMLoughborough Students/Singapore15:20.2515:20.25-0.6 
815:23.02   Darren Southcott PBSENMWoodford Green Essex Ladies15:23.0215:23.02-1.7 
915:25.29   Jamie Knapp PBSENMSouthampton/Loughborough Students15:25.2915:25.29-2.8 
1015:25.91   Jonathan Laybourn  SENMHighgate15:14.115:14.1-2.3 
1115:31.69   Ben Shearer SBV40MCambridge H15:31.6915:28.26-2.3 
1215:34.00   Darryl Davison  SENMHighgate15:30.7815:30.78-1.5 
1315:40.29   Peter Lighting PBV35MKent15:40.2915:40.29-2.3 
1415:42.40   Alexander Davy PBSENMLeeds City/Serpentine15:42.4015:42.40-1.2 
1515:43.93   Neil Wellard SBU23MKingston & Poly15:43.9315:12.03-1.0 
1615:45.94   Daniel Hunt PBV35MSouthampton15:45.9415:45.94-0.3 
1715:56.76   Phil Dickens PBV35MCambridge H15:56.7615:56.76-1.9 
1816:31.61   Robert Laing SBV40MKent16:00.016:00.0-0.8Click your Clock logo
1917:14.21   Christian Poulton SBV50MCambridge H17:14.2117:10.81.5 
2017:30.86   Rob Shearer SBV35MCambridge H17:30.8616:48.542.2