North of England League Division 3WC External Results
Cleckheaton
4 May 14
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.8   Max Wharton  U20MHalifax/Calder Valley1:51.101:48.81-4.0 
22:04.6   Calum Lockett PBU23MSt. Helens Sutton2:00.482:00.4818.8 
32:05.9   Paul Davis PBU20MSpenborough2:05.92:03.90.5 
42:07.5   Tom McGuinness  U20MEast Cheshire2:06.92:01.6-2.4 
52:08.2   Nathan Finnis  U20MMacclesfield2:04.02:03.39.2 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:01.6   Edan Whitelaw  U20MHalifax1:57.731:57.7317.0 
22:08.6   Dillon Cooper PBU17MEast Cheshire2:05.72:01.928.3 
32:08.8   Callum Ahern PBU17MMacclesfield2:07.442:07.4415.4 
42:11.5   Keith McGhie  V50MSpenborough2:09.841:55.83.5 
52:14.7   Jonathan Causer PBU17MSt. Helens Sutton2:10.192:08.315.9 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.9   Emma Wilkinson SBU20WSpenborough2:22.92:20.024.1 
22:32.2   Maria McGoldrick SBU20WSt. Helens Sutton2:29.412:26.2918.5 
32:35.3   Hayley Simpson PBU20WEast Cheshire2:34.22:34.25.3 
42:43.2   Claire Ryan T20/F20 SBSENWHalifax2:43.22:32.1015.5 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:27.6   Mollie Flannery  U23WSpenborough2:24.12:24.0312.8 
22:36.0   Niamh Hartshorne PBU17WEast Cheshire2:36.02:36.021.9 
32:43.9   Hannah Roby  U17WHalifax2:41.32:39.719.7 
43:14.3   Louise Hogg PBV40WSt. Helens Sutton3:14.33:01.114.7 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:10.8   Joshua Woodcock-Shaw PBU23MSpenborough/Leeds Uni4:06.293:59.13-3.7 
24:19.1   James Habergham PBU20MHalifax4:19.13:56.12-3.0 
34:23.3   Tom McGuinness SBU20MEast Cheshire4:23.34:12.0-2.4 
44:25.8   Matthew Crehan SBSENMSt. Helens Sutton4:25.83:56.96-4.2 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:27.0   Calum Lockett PBU23MSt. Helens Sutton4:22.54:22.518.8 
24:31.1   Simon Bolland  U23MSpenborough/Kirklees4:22.264:12.90.0 
34:39.0   George Lewis  U17MEast Cheshire4:27.14:04.74-0.5 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:41.9   Katie Lowery  U17WMacclesfield4:39.034:29.232.7 
25:25.7   Hayley Simpson SBU20WEast Cheshire5:21.45:16.55.3 
36:23.5   Meg Crehan PBSENWSt. Helens Sutton6:23.56:23.531.5 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:27.3   Niamh Hartshorne PBU17WEast Cheshire5:27.35:27.321.9 
25:39.3   Louisa Whittingham  U17WMacclesfield5:22.54:56.02.3 
37:04.3   Helena McGoldrick  V50WLeigh/St. Helens Sutton7:03.27:03.231.6 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:38.3   Gemma Connolly  SENWSt. Helens Sutton10:33.510:01.592.0 
211:48.2   Becky Rowlands SBSENWSpenborough/Kirklees11:48.211:11.516.7 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:38.2   Rachel McGoldrick SBU20WSt. Helens Sutton11:35.711:31.811.3 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:02.7   Kevin Ogden  V40MSpenborough/Hyde Park Harriers15:53.0115:53.012.6 
216:43.4   Thomas Griffiths PBSENMSt. Helens Sutton16:43.416:43.4-0.7 
317:19.8   Tim Greenald SBV40MEast Cheshire17:19.816:32.62.9 
418:08.4   Ciaran Wilson-Baig SBU20MHalifax18:08.417:49.517.9 
520:34.0   Stephen Jolley PBV45MUnattached20:34.019:41.26.5 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
117:00.1   Luke Towers SBU20MSt. Helens Sutton17:00.116:31.713.3 
217:32.3   Gary Matthews SBV50MEast Cheshire17:32.315:53.77.3 
319:18.3   Ian Ogden  V40MSpenborough/Saltaire Striders18:18.918:18.95.3